Majstrovstvá zóny strednej Európy v autokrose, ale zároveň aj pretek Majstrovstiev Slovenska, Slovenského autokrosového pohára a Regionálneho autokrosového pohára, sa uskutočnia už počas víkendu v autokrosovom areáli v Môlči pri Banskej Bystrici.

V sobotu začne program na trati od 11.30 h voľnými tréningami pretekárov. Od 13-tej hodiny už budú prebiehať oficiálne merané tréningy. Ešte v sobotu podvečer o 17.00 h začne prvé vyraďovacie kolo pretekov, ktoré by malo trvať do 19.00 h.

V nedeľu začne program v autokrosovom areáli v Môlči už o 8.00 h ráno druhým a následne aj tretím vyraďovacím kolom. Od 13-tej hodiny je na programe semifinále a o 14.15 h už finálový pretek.

Podujatie organizuje športový klub Kartík a medzinárodný význam pretekov podčiarkujú účastníci nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín a napríklad tiež Talianska či Slovinska. Tunajšie podujatie využijú ako svoj národný šampionátový pretek aj Rakušania či Maďari.

Verejnosť je po oba dni vítaná v bezpečných diváckych zónach okolo trate. Vstupné na sobotňajší program je vo výške 3 €, v nedeľu 4 €. Dvojdňový lístok je v cene 6 €.

História autokrosu siaha v Môlči až tri desaťročia späť, pričom tunajší areál za svoju históriu zažil niekoľkokrát preteky absolútnej európskej špičky tohto motoristického športu.