V piatok večer boli na programe úvodné zápasy 1. kola súťaží v malom futbale. Prinášame Vám sumár piatkových zápasov, video zostrihy z troch duelov a fotogalériu zo stretnutia IQ – Simacek.

1. liga – 1. kolo – piatok

O úvodný zápas sezóny v najvyššej súťaži sa postarali mužstvá Slovenskej Ľupče a Trendu. Prví menovaní išli do vedenia po góle Stanka, no Trend odpovedal gólom Dikácza a dvomi presnými zásahmi Rudnického. Slovenská Ľupča síce dokázala vyrovnať zásluhou dvojgólového Ternuščáka, no Trend sa do vedenia vrátil a aj vďaka celkovo piatim gólom Rudnického si pripísal prvé tri body.

FK 98 Slovenská Ľupča – Trend 5:8 (2:3)

Góly: S. Ternuščák 2, M. Stanko, M. Vaňo, P. Piar – M. Rudnický 5, N. Dikácz 2, neznámy (meno nebolo uvedené v zápise)

ŽK: T. Dávid – M. Rudnický

Na góly chudobnejší bol zápas medzi IQ a Simacekom a o jediný gól v prvom polčase sa postaral Vladimír Demčík zo Simaceku. Vyrovnanie zo strany tímu IQ prišlo zásluhou Erika Šulka, ktorý skóroval z prvej do poloodkrytej brány. Stav 1:1 vydržal do záveru zápasu, keď skvelú individuálnu akciu zakončil gólom Andrej Luptovčiak a poslal Simacek do vedenia. Body sa však napokon delili, keďže pred záverečným hvizdom po dobrej individuálnej práci a následnej prihrávke od spoluhráča poľahky do prázdnej brány doklepol loptu Miroslav Kurjan.

IQ – Simacek 2:2 (0:1)

Góly: E. Šulko, M. Kurjan – V. Demčík, A. Luptovčiak

Video zostrih druhého polčasu nájdete tu.

Nemce otvorili skóre stretnutia proti Uniosu, keď po spätnej prihrávke strelou po zemi rozvlnil sieť Michal Janovec. Unios si však v nasledujúcom priebehu vytvoril viac šancí a postupne pridával aj góly. Zdenko Cimerman najprv nekompromisne zakončil brejkovú situáciu, následne sa trafil presne z priameho kopu a čistý hetrik skompletizoval po tvrdej strele pod brvno. Do streleckej listiny sa po narážačke a presnej strele placírkou na vzdialenejšiu žrď zapísal aj Slavomír Pačuta a Unios tak vyhrával už o tri góly. Nemciam sa nepodarilo priblížiť k bodovému zisku ani napriek dvom gólom Ivana Vargu, keďže Pačuta pridal aj svoj druhý gól a Unios tak zaknihoval výhru.

FC Nemce – Unios 3:5 (2:4)

Góly: M. Janovec, I. Varga 2 – Z. Cimerman 3, S. Pačuta 2

Kompletný video zostrih zápasu nájdete tu.

3. A liga – 1. kolo – piatok

Vzácne vyrovnaný priebeh priniesol duel Zlepenca s Ajaxom. Na úvodný zásah Ajaxu v podaní Jána Šimčíka odpovedalo mužstvo Zlepenca gólmi Balgu a Gordana. Do prestávky sa ešte dvakrát presadil Martin Šimčík a na druhej strane pridal tretí gól Zlepenca Bartelt. Ani jednému tímu sa po vyrovnanom prvom polčase nepodarilo v druhom dejstve vybojovať tri body. Za Ajax strelil svoj druhý gól v zápase Ján Šimčík a presadil sa aj Perončík. Medzi dvojgólových strelcov sa zaradil aj Radovan Nehéz zo Zlepenca, ktorý svojím druhým gólom vyrovnal na konečných 5:5.

Zlepenec – Ajax 5:5 (3:3)

Góly: R. Nehéz 2, M. Balga, R. Bartelt, P. Gordan – M. Šimčík 2, J. Šimčík 2, M. Perončík

ŽK: A. Zatyko, R. Nehéz, P. Gordan, A. Slobodník (Zlepenec)

Alcatraz bol v súboji s ToJeJedno jasne lepším tímom a o svojej výhre rozhodol už po prvom polčase, v ktorom nastrieľal súperovi poltucet gólov. Hráči Alcatrazu pridali po obrátke ďalších 7 presných zásahov, pričom na dvojcifernej výhre sa až piatimi gólmi podieľal Alexey Kazachek. Peter Zelienka ml. a Adam Bubeník strelili hetrik.

ToJeJedno – Alcatraz 1:13 (1:6)

Góly: B. Koczkás – A. Kazachek 5, P. Zelienka ml. 3, A. Bubeník 3, A. Yashkin 2

ŽK: A. Kazachek (Alcatraz)

Až 21 gólov priniesol duel Vlkanovej s Tornádom a prvé menované mužstvo nasúkalo svojmu súperovi 11 gólov už v prvom polčase. Druhá 25-minútovka bola už vyrovnanejšia, no hráčom Tornáda sa jasný debakel odvrátiť nepodarilo. Veľký podiel na vysokej výhre Požiarniku mal 7-gólový Adrian Šanta, ale aj Michal Vronský, ktorý sa presadil päťkrát.

TJ Požiarnik Vlkanová – AC Tornádo 16:5 (11:1)

Góly: A. Šanta 7, M. Vronský 5, M. Rajnoha 2, M. Kováč 2 – P. Giertl 4, M. Mokrý

ŽK: A. Šanta – P. Giertl

3. B liga – 1. kolo – piatok

Tohto-sezónny program na Tatranskej otvorilo stretnutie Medojedu a Bezvetria. Prvý gól bol naozaj kuriózny, keďže jeden s hráčov Medojedu si neporozumel s vlastným brankárom a nasmeroval loptu do vlastnej siete. Bezvetrie sa ešte do prestávky presadilo aj vlastnou zásluhou, keď po Markovej prihrávke z pravej strany zakončoval presne Masica. Po prestávke sa hráčom v modrom nepodarilo zápas zdramatizovať, naopak Bezvetrie hrajúce v červeno-bielej kombinácii pridalo ďalšie 4 kúsky. Prečíslenie troch proti jednému zakončil pohodlne Hrnčiar, následne sa dvakrát po sebe zapísal do streleckej listiny Igor Marko a na konečných 0:6 upravil po narážačke s Markom Daniel Mihalíček.

FC Medojed – Bezvetrie 0:6 (0:2)

Góly: I. Marko 2, T. Hrnčiar 2, D. Mihalíček, M. Masica

Jeden z najkvalitnejších zápasov piatkového programu zohrali tímy Juniperusu a Enza, ktoré sa pred predčasným ukončením minulej sezóny nachádzali na druhom, respektíve treťom mieste tabuľky. Juniperus otvoril skóre a následne vyhrával zakaždým o jeden gól, no hráči Enza dokázali vždy vyrovnať. Tento priebeh trval až do stavu 6:5 pre Juniperus, keď v závere zápasu ťažilo mužstvo Enza zo širšej lavičky, lepšej kondície a mierne vyššej individuálnej kvality, čo napokon prinieslo výsledkový obrat a výhru žlto-čiernych.

FC Juniperus – Enzo 6:8 (3:3)

Góly: V. Túry 2, M. Blaško 2, J. Mesík, M. Maruniak – M. Longauer 3, Večerík 2, Hlavatý, Halaj, Černík

Nováčik súťaže, Orange Alligators nezažil najlepší vstup do sezóny, keď vysoko podľahol skúsenému Arsenalu. Ten si celkových 14 gólov rozdelil do oboch polčasov, pričom o 6 gólov sa postaral Matúš Dušička.

Orange Alligators – Arsenal 1:14 (0:7)

Góly: Dobos – Matúš Dušička 6, Martin Dušička, I. Latta 2, R. Kováčik 2, P. Vikarský 2, M. Chaban

Výsledkový servis a video zostrihy Vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.