Basketbalistky UMB nastúpili v sobotu od 17:00 h na prvý domáci zápas v tejto sezóne, keď v rámci 3. kola extraligy žien privítali v telocvični v budove Filozofickej fakulty UMB Šamorín.

Basketbalistky UMB nezachytili proti favoritkám úvod stretnutia a prvá štvrtina bola čo sa týka bodového rozdielu najvýraznejšia. Šamorínčanky diktovali tempo hry aj po zvyšok zápasu a domáce hráčky si držali na výrazný bodový dištanc, pričom v koši končil každý druhý dvojkový pokus hosťujúcich hráčok. Bodovali len tri basketbalistky UMB, najviac z nich, 9 bodov zaznamenala Paula Vyšná, ktorá strávila na palubovke vyše 27 minút.

O jedinú trojku domácich sa postarala Martina Vojtek, ktorej na to stačil jediný pokus. Basketbalistky Šamorína sa za 3 body presadili 9-krát, pričom až 4 trojky strelila Timea Sujová, najlepšia strelkyňa svojho tímu v zápase. Až štyri hráčky Šamorína prekročili v zápase hranicu desiatich bodov. Najviac vyrovnaná bola posledná štvrtina, ktorá sa skončila pomerom 8:10. Basketbalistky UMB tak v súboji s kvalitným súperom vysoko prehrali a na prvú výhru v sezóne si budú musieť ešte počkať.

Michaela Dobrotová: „Do dnešného zápasu sme išli s tým, že chceme ukázať súdržnosť a tímového ducha, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Nehrali sme ako tím, zlyhala nám predovšetkým komunikácia a súper bol vo všetkom o krok pred nami. Musíme dať hlavu hore a do ďalšieho zápasu ísť s oveľa väčším nasadením.“

Trénerka BK ŠK UMB, Andrea Izáková: „Nezachytili sme začiatok zápasu, ktorý sa niesol v znamení stratených lôpt a bez boja o každý meter palubovky. Súper mal teda priveľa priestoru. Zápas bol z našej strany bez komunikácie a koncentrácie. Musíme si zápas rozobrať v najbližších dňoch a odraziť sa do budúcich zápasov.“

Extraliga žien – 3. kolo – Banská Bystrica

BK ŠK UMB Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 27:78 (6:25, 5:23, 8:20, 8:10)

Zostava BK ŠK UMB a body: Vyšná 9, Turčanová 8, Chovancová 7, Vojtek 3, Luptáková, Dobrotová, Žilinská, Moravčíková, Mrváňová, Paulechová.

8 UMB BK ŠK UMB Banská Bystrica 113:233 0/1 (0,00%) 0/2 (0,00%) 0/3 0,00%

Basketbalistky UMB vycestujú v rámci 4. kola extraligy žien do Košíc, kde v sobotu, 17. okóbra nastúpia proti domácim Young Angels.