Besketbalistky UMB privítali v nedeľu na palubovke v telocvični v budove Filozofickej fakulty UMB Piešťanské Čajky v rámci 8. kola extraligy žien. Zo stretnutia vám prinášame aj fotogalériu.

Prvá štvrtina bola z pohľadu domácich hráčok najlepšia, keďže v nej dokázali s Čajkami držať krok a po desiatich minútach strácali na súperky len 6 bodov. Tento náskok sa však začal už od druhej štvrtiny zväčšovať a basketbalistky Piešťan začali potvrdzovať úlohu favorita. Druhý polčas už bol jasne v réžii hosťujúceho tímu, ktorý v tretej 10-minútovke zaznamenal až 30 bodov a jeho náskok na konci zápasu bol priepastný.

Piešťanské Čajky sa mohli oprieť o Danielle Hamilton-Carter, ktorá nastrieľala 17 bodov. Sekundovala jej 15-bodová Martišková, ktorá premenila tri zo šiestich trojkových pokusov. Žiadna z domácich hráčok neprekonala 10-bodovú hranicu, pričom najviac – 8 bodov zaznamenala Katarína Piperková, ktorej vyšli aj dve strely za tri body. Basketbalistky UMB nestačili na súperky v úspešnosti streľby. Premenili len viac ako štvrtinu dvojkových pokusov, zatiaľ čo Čajky viac ako polovicu.

Katarína Piperková: „Na prvú štvrtinu zápasu sme nastúpili koncentrovane a disciplinovane, čo sa ukázalo aj na skóre prvej štvrtiny. Na prvú štvrtinu sme nadviazali aj v druhej štvrtine, avšak tam sa už ukázala skúsenosť hostiek z Piešťan, ktoré pritvrdili a my sme sa s tým nedokázali vyrovnať, najmä po kondičnej stránke. Druhý polčas zápasu sme sa trápili, čo využili Čajky a navyšovali vedenie vo svoj prospech. Uvedený zápas si rozanalyzujeme, aby sme sa pripravili na najbližší, domáci zápas s Popradom.“

Andrea Izaková, trénerka BK ŠK UMB: „Dnešný zápas musím rozdeliť na dva polčasy a tak ich aj budem hodnotiť. V prvom polčase sme boli koncentrované, hrali sme, čo sme si povedali v šatni. Druhý polčas nám nič nevychádzalo, v útoku sme mali veľký problém s prechodom na obrannú polovicu Piešťan. Najmä druhý polčas si musíme rozobrať a nájsť nedostatky, aby sme sa zodpovedne pripravili na zápas s Popradom. Napriek výsledku, bude dôležité si udržať pozitívne naladenie a nasadenie do hry s eliminovaním zbytočných chýb, ktoré nás stáli príliš veľa síl a ľahkých súperových košov.“

Extraliga žien – 8. kolo – Banská Bystrica

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 37:92 (12:18, 8:23, 12:30, 5:21)

Zostava BK ŠK UMB a body: Piperková 8, Moravčíková 7, Števulová 6, Dobrotová 5, Vyšná 4, Mrváňová 3, Chovancová 2, Turčanová 2, Paulechová, Luptáková.

TH: 2/2 – 17/20. Trojky: 5/21 – 7/26. Fauly: 17 – 9.

Basketbalistky UMB sa najbližšie predstavia v sobotu 21. novembra na domácej palubovke, kde od 17:00 h privítajú tím Popradu v rámci 9. kola extraligy žien.