Banskobystrickí futsalisti sa po prvýkrát v tejto sezóne Openligy-stred predstavili na domácom ihrisku v Badíne. Premiéra to bola viac ako vydarená, MIBA si zaknihovala výrazné desaťgólové víťazstvo.

MIBA Banská Bystrica – ŽFA Žirafa Žilina 10:5 (4:1)

Góly: R. Kútik 3, D. Škubák 2, L. Berec 2, R. Greško, P. Zehnal, P. Prikryl – T. Mičuda 2, L. Martoník, M. Stalmašek
ŽK:
R. Kútik – M. Ondrušek, M. Stalmašek
Pred 50 divákmi rozhodovali: M. Rogoň a A. Ďurina.

Zostava MIBA: D. Škubák „K“ – P. Prikryl, M. Majling, M. Giertl, A. Výboh, R. Kútik, P. Zehnal, L. Berec, R. Greško
Zostava ŽFA: T. Mičuda – M. Ondrušek „K“, M. Stalmášek, J. Válek, T. Grznár, D. Zemiak, L. Martoník, M. Kotuláč

Žilinčania pricestovali na zápas s miernym meškaním, tým pádom im na rozcvičku nezostalo veľa času. Od začiatku stretnutia prekvapili svojou taktikou, keď začali hrať s brankárom v poli. V úvodných minútach si hostia vypracovali niekoľko príležitosti a jedna z nich skončila v domácej sieti po strele brankára hostí Mičudu. Hostia na počudovanie všetkých v tejto taktike pokračovali aj naďalej, domáci hrozili brejkovými situáciami a bolo len otázkou času, kedy skončí jedna z nich v bránke Žirafy. Za krátky čas Kútik využil zlú rozohrávku brankára hostí a strelou k tyčke vyrovnal stav stretnutia. O dve minúty neskôr domáci brankár Škubák chytil strelu a hneď vzápätí cez celé ihrisko vsietil druhý gól domácich. Ešte do prestávky Greško a Kútik zvýšili náskok MIBY na 4:1. Do konca prvého polčasu sa už ani jedno mužstvo strelecky nepresadilo a domáci išli do kabín s trojgólovým náskokom.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, Žilinčania hrali powerplay a domáci čakali na príležitosti hroziť z brejkov a striel do odkrytej brány. MIBA stále pozorne bránila a využívala svoje šance. Hosťom sa síce podarilo v druhom polčase 4-krát skórovať, ale domáci si udržiavali dostatočný náskok a stretnutie dotiahli do víťazného konca. MIBA zaknihovala v druhom zápase Openligy prvé víťazstvo a zároveň sa im podarilo po prvýkrát zdolať súpera zo Žiliny.