Cez víkend vyvrcholili finálové boje v 1. Slovenskej hokejbalovej lige – STRED. V rámci finále na seba narazili tímy Cocra Radvaň a Bukovinka Zvolen, tímy s bohatou tradíciou, ktoré majú každý rok tie najvyššie ambície.

bukV prvom zápase sa hra niesla v opatrnom duchu, pričom hlavne hráči Cocry sa prezentovali mimoriadne disciplinovaným hokejbalom s dôrazom na pohyb. Avšak s postupom zápasu sa hráčom Cocry ľahkosť a rýchlosť vytratili. Paradoxne práve v tretej tretine sa Cocre podarilo ujať vedenia po strelenom góle, kedy sa skóre menilo na 3:2. To sa však nepodarilo udržať a po skvelom obetavom výkone hráči Bukovinky vyrovnali  a zápas sa rozhodoval v samostatných nájazdoch. V nich sa viac darilo hráčom Bukovinky, ktorí strhli víťazstvo na svoju stranu.

V druhom spoločnom meraní síl medzi finalistami sme sa rovnako dočkali skvelého a svižného zápasu, v ktorom najmä z pohľadu Cocry išlo o veľa. Zápas začala Cocra veľkým tlakom, z ktorého však nedokázala využiť nič, práve naopak inkasovala a prehrávala, avšak len rozdielom jedného gólu. Pod ten sa podpísal najmä skvelo chytajúci brankár Snitka, keďže Zvolenčania hrozili najmä z rýchlych protiútokov. Vedúci gól Bukovinky navyše priniesol pokoj na hokejky Zvolenčanov, naopak hráči Cocry v druhej tretine pôsobili dosť nervózne. To sa podpísalo na častých vylúčeniach Radvančanov, ktoré Bukovinka nakoniec využila a strelila ešte jeden gól. Tento náskok si už do konca stretnutia ustrážila a tešila sa z celkového víťazstva.

[youtube PFyVm3FRTKY 640 320]

V nedeľu sa rozhodlo aj o 3. mieste v najvyššej hokejbalovej súťaži v kraji. Súboj zviedli tímy Krupiny a One taxi Banská Bystrica. Rozhodujúci zápas bol poznamenaný veľkou neúčasťou hráčov oboch klubov, no napriek tomu predviedli obe mužstvá bojovnosť a chuť po víťazstve.  Nakoniec sa z tretieho miesta po bojovnom výkone tešili bystrickí „taxikári“, pre ktorých je však po vynikajúcej sezóne 3.miesto miernym sklamaním.

Individuálne ocenenia:

naj. brankár:                                                                    Marek Snitka (Cocra)
naj. nahrávač:                                                                  Ján Blaszek (Bukovinka)
naj. strelec a najproduktívnejší hráč:                    Rasťo Gašpar ml.

V druhej lige sa vo finále stretli ŠK 3M Modrý Kameň a Eagle Sásová.  Jednoznačným favoritom bol Modrý Kameň, ktorý neprehral v základnej časti ani jeden zápas. Prvý zápas finále sa niesol práve v podobnom duchu a Modrý Kameň vyhral 2:1, pričom o prijateľný výsledok pre Eagle sa pričinil svojimi zázračným brankárskymi zákrokmi brankár Eagle M. Števák.

V druhom zápase nastúpil Modrý Kameň s vidinou ľahkého víťazstva, ktoré však neprišlo, o čo sa v značnej miere zaslúžili Juraj Petro z Eagle a najmä brankár Števák, ktorý chytil takmer všetko.

 V treťom, rozhodujúcom zápase už Kamenčania nenechali nič na náhodu a vyhrali 4:1. Baráž o postup do prvej ligy vyhral Modrý Kameň kontumačne.

Individuálne ocenenia:

Naj. nahrávač: Gális Miroslav (Modrý Kameň)
Naj. strelec: Petro Juraj (Eagle Sásová)
Najproduktívnejší hráč: Petro Juraj (Eagle Sásová)
Naj. brankár: Žilka Martin (HbK Foresters)