Po osemdňovom oddychu od ligového hokeja sa banskobystrickí hokejisti predstavili na ľade Martina, ktorý počas reprezentačnej prestávky nezaháľal a popracoval na posilnení kádra. Aj baranov, ktorí boli papierovým favoritom duelu, však v stredu zastihla pozitívna správa. Už v najbližšej budúcnosti by mal ich dres obliecť víťaz Stanley Cupu Michal Handzuš.

MHC Mountfield Martin – HC’05 Banská Bystrica 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 25. L. Říha (Kolba) – 22. Gachulinec (Matoušek), rozhodujúci nájazd: Kafka. Zápas sledovalo v Martine 2076 divákov.

Zostava MHC Mountfield Martin: J. Čech – Matejka, I. Ďatelinka, Michal Dvořák, Lojek, Brcko, Kolba, Rusina, Tupý – T. Varga, J. Svoboda, J. Markovič – Važan, Kolena, Zucker – L. Říha, Fujerík, A. Themár – Illo, Pokrivčák, O. Jokeľ

Zostava HC´05 Banská Bystrica: Wiikman – Jaborník, Rosandič, Čížek, Bambúch, Gachulinec, Biro – Kudrna, P. White, M. Hudec – Kafka, Kytnár, Handlovský – Lamper, Matoušek, Róth – Kadura, Zigo, Bendík

MHC Martin - HC 05 Banska Bystrica_23V metropole Turca sa podľa očakávaní hral od začiatku vyrovnaný duel. V siedmej minúte sa do samostatného úniku takmer uvoľnil domáci Zucker, ktorému defenzíva Banskej Bystrice nedovolila presne zakončiť. O dve minúty neskôr nová akvizícia v martinskom drese Svoboda prihrala Markovičovi, no jeho nebezpečnú strelu Wiikman kryl. V dvanástej minúte narobil Čechovi v bránke domácich veľké problémy Jaborníkov nahodený puk, o minútu neskôr preveril jeho lapačku aj Handlovský. Do úvodnej sirény videli diváci ešte dve dobré príležitosti. Najprv v ideálnej pozícii zaváhal Zucker a po ňom na opačnej strane počas presilovej hry netrafil odkrytú domácu svätyňu Biro.

Z druhého dejstva ubehla iba minúta, keď sa dostal k puku v martinskej obrannej tretine dostal Gachulinec a poslal hostí do vedenia. O dve minúty neskôr putoval na trestnú lavicu White a domácim stačilo tridsať sekúnd na vyrovnanie. Po strele od modrej čiary sa puk odrazil k ďalšiemu novicovi v martinských farbách Říhovi, ktorý z pravej strany pohotovo zakončil – 1:1. V tridsiatej piatej minúte bol pri ofenzívnom snažení nedovolene bránený Zucker. Domáci tím dostal ideálnu príležitosť na otočenie skóre, no martinský útočník pri trestnom strieľaní nevyzrel na gólmana Wiikmana.

MHC Martin - HC 05 Banska Bystrica_09Prvá časť tretej dvadsaťminútovky sa niesla v znamení aktivity Martinčanov, ktorí sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu. Diváci boli v poslednom dejstve svedkami celkovo štyroch vylúčení a viacerých nepresností na oboch stranách. V 52. minúte sa pri obetavom zákroku zranil domáci Markovič. O päť minút neskôr mal poslednú väčšiu príležitosť na rozhodnutie zápasu Matoušek, ale neuspel. Strelcom oboch tímov sa nedarilo ani v predĺžení, preto prišli na rad samostatné nájazdy, ktoré v tretej sérii rozhodol v prospech Banskej Bystrice najproduktívnejší hráč hosťujúceho tímu Kafka.

Už v piatok 14. novembra sa barani predstavia na domácom ľade, keď privítajú hokejistov Piešťaň. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.