Po napínavom prvom stretnutí, kde policajti poľahli veľkému favoritovi len o päť bodov, sa podobne vypätý duel očakával aj na Štiavničkách. Domáci sa chceli pred vlastnými fanúšikmi vytiahnuť a sériu vyrovnať. Naopak Komárno by v prípade výhry bolo len krok od postupu do semifinále.

ŠKP B. Bystrica – MBK Komárno 107:110 pp (23:26,26:20,29:33,21:20,8:11)

Zotava a body B. Bystrica: Žiak 30 & 10 asistencií, Berkis a Kosa 19, Thompson 15 & 15 doskokov, Körner 9 (Moliva 8, Maree 4, Jurjević 2, Munks 1, Rhymes 0, Rendla 0, Vojtek 0)

Zostava a body Komárno: Wisseh 30, Janković 17, Alawoya 11, Bilić 9, Halada 0 (Kozlík 21, Igrutinović 16, Kratochvíl 6, Jurčina 0, Marchyn 0, Maslík 0, Stojanov 0)

TH: 23/33 – 22/29, Trojky: 14 – 8, Fauly: 25 – 28

Basketbal - SKP Banska Bystrica - Iskra Svit - 23.12.2014 - Banska BystricaPo tesnej prehre v Komárne privítali tentokrát bystrickí basketbalisti svojho súpera na Štiavničkách. V úvode ale neboli veľmi dobrým hostiteľom, komárňanskému MBK veľa nedarovali. V koncovke boli takmer bezchybný a po ubehnutí necelých troch minút svietilo na tabuli okrúhlych 10:0. Až následne sa konečne hosťom podarilo skórovať. Zlom nastal ešte pred polovicou tejto štvrtiny, keď sa podarilo Komárnu stiahnuť náskok z desiatich bodov na dva. To im zaručilo päť presných zásahov v rade, ďakovať však mohli svojmu protivníkovi, ktorý strácal lopty ako na bežiacom páse. Dlho netrvalo a hostia sa dostali do vedenia, ktoré si udržali až do konca. Výsledok po prvých desiatich minútach bol 23:26.

Druhá pasáž hry bola rovnako vyrovnaná, druhý tím súťaže nevedel odskočiť Bystrici na väčší rozdiel. Naopak, po troch minútach na chvíľu priklonili misky váh na svoju stranu zverenci kouča Miroslava Grznára. Následne zase prevzal taktovku hosťujúci celok a takto sa to striedalo nejaký čas. Až na prelome tejto desaťminútovky zaznamenali basketbalisti z juhu Slovenska tri nepresné pokusy, čo využili Stredoslováci na odpútanie sa od súpera. V závere boli teda úspešnejší Bystričania, túto časť hry vyhrali pomerom 26:20, celkový sumár po polčase bol 49:46.

Hráči spod Urpína pokračovali v dobrom výkone aj na začiatku tretej štvrtiny. Odskočili súperovi už na osem bodov a vyzeralo to veľmi nádejne. V roli vedúceho tímu boli policajti takmer celý čas. Až dve minúty pred klaksónom sa hostia prezentovali šiestimi trefami do čierneho a dostali sa do najtesnejšieho vedenia, ktoré si udržali. Stav bol 78:79 a všetko bolo otvorené.

Basketbal - SKP Banska Bystrica - Iskra Svit - 23.12.2014 - Banska BystricaObraz hry sa nezmenil ani v poslednej desaťminútovke. Vyrovnaný súboj pokračoval, o niečo lepšie na tom boli hráči Komárna, ale ich náskok bol vždy maximálne šesťbodový a po väčšinu času nižší. Vedenie si ale strážili ako oko v hlave až na dve výnimky v úvodných sekundách tejto časti hry. Bystrickí hráči sa v záverečných chvíľach prezentovali mimoriadnou presnosťou v zakončení. To sa dialo vo chvíľach, keď išlo o všetko. Štvorbodové manko, do konca chýbali tri minúty, no štyri presné zásahy a najmä ten posledný od Žiaka, sedemnásť sekúnd pred koncom bol veľmi dôležitý, pretože znamenal vyrovnanie. Dve sekundy pred koncom ešte tuhla krv v žilách prítomným divákom, keď to za tri body skúšal Wisseh, no minul a šlo sa do predĺženia.

To lepšie vychádzalo domácim, až v polovici päťminútového predĺženia pretiahli lano víťazstva na svoju stranu Komárňania. Bolo to len o bod a vzápätí vyhrávali o bod opäť Bystričania. Bol to vyrovnaný duel až do posledných sekúnd, no práve v nich sa prestalo Banskej Bystrici dariť. Dva nepresné pokusy, dva fauly a chyba pri rozohrávke zrejme stálo banskobystrický ŠKP víťazstvo. Komárno už nepustilo svoj tesný náskok a pripísalo si druhé víťazstvo, respektíve druhý bod v štvrťfinálovom súboji.

Tretí zápas série je na programe v sobotu 14. marca v Komárne. Začiatok duelu je stanovený na 18.00 hod.