Po dvoch prehrách cestovali barani v rámci 12. kola do Piešťan. Práve v tomto dueli chceli hostia zlomiť nepriaznivú sériu a konečne vyhrať. V prvom vzájomnom súboji v tejto sezóne vyhrali Bystričania na domácom ľade 2:1.

ŠHK 37 Piešťany – HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 44. Brňák (Ručkay, Holovič) – 22. Zigo (Matoušek), 59. Hudec (Rosandič, Galamboš), 60. Majdan (Handlovský, Kytnár). Zápas sledovalo v Piešťanoch 1269 divákov.

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Košarišťan – Filip, Kania, Brňák, Svetlík, S. Hudec, Gipters, Hluch, Krotov – Petráš, Belluš, Šimíček – Ručkay, Holovič, Valo – Kučera, Brancis, Balej – Hrehočák, Tomčák, Tibenský

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica - SHK 37 Piestany - 15.09.2015 - Banska BystricaZostava HC´05 Banská Bystrica: Corbeil – Sandgren, Ďatelinka, Šmach Jankovič, Gründling, Rosandič, Čížek, Lunter – Handlovský, Galamboš, Majdan – Mikula, Kytnár, Loskot – Gillies, Handzuš, M. Hudec –Matoušek, Zigo, Lamper

V bráne domácich sa predstavil Andrej Košarišťan, ktorý je v tomto klube na hosťovaní práve z Banskej Bystrice. Už od úvodu stretnutia boli aktívnejší hostia a piešťanský brankár sa musel obracať. Domáci mohli udrieť z presilových hier, ale aj gólman hostí Corbeil podržal svoje mužstvo.

Začiatok druhého dejstva priniesol úvodný gól stretnutia. Strelili ho zverenci trénera Vladimíra Országha, keď Matouškovu strelu Košarišťan len vyrazil a Zigo sa už z dorážky nemýlil – 0:1. V 25. minúte mohlo byť vedenie hostí už dvojnásobné, to by ale musel Jankovič premeniť tutovku. Havrany sa vážnejšie pripomenuli až v závere tretiny, ale Corbeil si s tečovaným pokusom poradil.

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica - SHK 37 Piestany - 15.09.2015 - Banska BystricaDomáci priaznivci sa vyrovnania dočkali v 44. minúte, keď presilovú hru využil Brňák. O pár minút dostali Bystričania príležitosť presilovej hry o dvoch hráčov, ale Košarišťan v bránke domácich sa prekonával. O osude stretnutia nakoniec rozhodli až záverečné minúty. V čase 58:57 sa dostal k odrazenému puku kapitán baranov Hudec a prekonal Košarišťana. O 37 sekúnd neskôr spečatil skóre stretnutia Juraj Majdan, ktorý sa presadil behkendovým blafákom. Banskobystrickí hokejisti tak zlomili negatívnu sériu dvoch prehier a v Piešťanoch vďaka perfektnému záveru zvíťazili 3:1.

V nedeľu 18. októbra zavítajú pod Urpín hokejisti Martina. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.00 hod.