Quantcast

Aj keď boli banskobystrickí hokejisti papierovými favoritmi, pod hradom Matúša Čáka sa strelecky trápili. Zverencom trénera Vladimíra Országha nepomohli ani mladíci, ktorí sa do zostavy vrátili po plnení si reprezentačných povinností na majstrovstvách sveta do 20 rokov.

Dukla Trenčín – HC ’05 B. Bystrica 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 28. T. Klíma, 41. Buc – 36. Bendík. Zápas v Trenčíne sledovalo 1 452 divákov.

Zostava Dukly Trenčín: Lašák (Nagy) – Pozník, Bednár, Novajovský, Čerešňák, Habšuda, Nemčík, Ryzák – Šišovský, Petrovický, Komínek – Mikula, Troliga, Buc – Hudec, T. Klíma, Nemček – Šimíček, Rusnák, Lipták – Koyš.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Kalemba – Rosandič, Lepine, Martin, Saracino, Macháček, Predajniansky, Gachulinec, Šilovič – Konečný, Heizer, Lamper – Kadura, White, Handlovský – Macík, M. Hudec, Lunter – Bendík, Zigo, Wilson.

HC '05 Banska Bystrica - Dukla Trencin, Banská Bystrica, 1.12.2013Ako domáca Dukla, tak aj hostia spod Urpína mali vlažný vstup do stretnutia. Ojedinelú zaujímavú situáciu úvodného dejstva videli diváci až v deviatej minúte pred bránou Banskobystričanov, posilnených o navrátilcov z majstrovstiev sveta do 20 rokov – Predajnianskeho, Luntera a Gachulinca. Klímovu strelu Kalemba vytlačil mimo svojej svätyne.

Druhá tretina začala v svižnejšom tempe a priniesla tiež góly na oboch stranách. Už po niekoľkých sekundách sa rútil sám na Kalembu Šišovský, ale banskobystrický gólman veľkú príležitosť zneškodnil. O tri minúty neskôr zvonila dokonca žŕdka na bránke hostí po úniku Novajovského. Veľký tlak Dukly pokračoval šancou Mikulu a zaslúženým gólom v 28. minúte po kombinácii Nemčeka a zakončujúceho Klímu. Inkasovaný gól hostí prebudil. Najprv sa pred Lašákom dvakrát nepresadil Konečný, ale štyri minúty pred záverečnou sirénou vyrovnal stav stretnutia po individuálnej akcii Bendík. Do šatní mohli odchádzať spokojnejší Trenčania, to by však nesmel Petrovický pri presilovej hre v 39. minúte mieriť do žrde Kalembovej brány.

Aj poslednú tretinu začali domáci vo veľkej aktivite. Už po polminúte hry sa tvrdou a presnou strelou presadil Buc – 2:1. V 48. minúte šancu na opätovné vyrovnanie z bezprostrednej blízkosti zahodil Konečný. Stále čerstvá posila Banskej Bystrice, americký útočník Wilson si to v 53. minúte rozdal na päste s domácim Nemčíkom. Po ďalšej dobrej príležitosti baranov sa v presilovke po individuálnej akcii nepresadil Saracino. Vytúžené vyrovnanie sa Banskej Bystrici podarilo až v hodine dvanástej, keď na striedačke sedel brankár Kalemba. Gólu však predchádzal faul na Lašáka, ktorý Trenčania reklamovali a domáci gólman tak intenzívne, že si spolu s faulujúcim Hudecom vyslúžil trest 5 minút a do konca zápasu. Dukla bola úspešná a najtesnejšie vedenie uhájila do konca stretnutia.

V utorok sa banskobystrickí hokejisti predstavia v Piešťanoch.