V rámci programu 42. kola Tipsport ligy cestovali banskobystrickí hokejisti na ľad šiesteho Trenčína. Vojaci to v aktuálnej sezóne na baranov vedia, veď v doterajších štyroch konfrontáciách až trikrát ťahali za víťazný koniec. Pod hradom Matúša Čáka sa tak dal očakávať vyrovnaný duel bez jednoznačného favorita.

HK Dukla Trenčín vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 26. D. Novák (L. Novák), 37. Troliga (Gašparovič), 58. Hudec, 60 L. Novák. – 38. Zigo (Majdan, Pujacs), 50. Lucenius (Zigo, Majdan). Zápas sledovalo v Trenčíne 1050 divákov.

Zostava HK Dukla Trenčín: Chábera – Drtina, Pavlikovský, Rehák, Hatala, Ryzák, Holenda, Pařížek, Nechala – Hlinka, Dlouhý, Novák Lukáš – Melichárek, Troliga, Gašparovič – Hudec, Švec, Šišovský – Novák Dominik, Pataky, Špankovič

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Pujacs, Šmach, Čížek, Rosandič, Košecký – Majdan, Lucenius, Surový – Hvila, Kytnár, Bast – Lamper, Zigo, Matoušek – Ambroz, Adamčík, Ferleťák

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. Dukla Trencin - 28.12.2015 - Banska Bystrica

Do prvej výraznejšej šanci zápasu sa dostal v piatej minúte Kytnár, ktorý po chybe domácej obrany mieril z dobre pozície tesne vedľa. Najpresnejšiu mušku nepredviedol o niekoľko momentov neskôr ani Surový, ktorý nezužitkoval dobrý pas Ďatelinku na strelenie úvodného gólu. V deviatej minúte sa popri pravom mantineli predral medzi kruhy Dlouhý, s jeho zakončením si však pozorný Bacashihua poradil. Americký gólman v službách baranov sa v plnej paráde predviedol aj pri delovke Lukáša Nováka, ktorú zlikvidoval efektným semafórom. V štrnástej minúte počas presilovej hry hostí sklepol puk za Cháberov chrbát Hvila, ale gól neplatil, keďže banskobystrický kanonier mal hokejku vyššie, ako povoľujú pravidlá. Skóre sa nemenilo ani po strele Pujacsa a následnej dorážke Luceniusa.

Na úvodný gól duelu čakali diváci až do dvadsiatej šiestej minúty, kedy sa v skrumáži pred Bacashihuom dostal odrazený puk aj so šťastím k Dominikovi Novákovi, ktorý nezaváhal a poslal domácich do vedenia. To mohol pri následnej presilovej hre ešte zveľadiť Rehák, jeho strela si však cestu medzi žrde nenašla. Pomerne kurióznu predohru mal aj ďalší gólový moment z tridsiatej siedmej minúty zápasu. Prihrávka Gašparoviča v obrannej tretine hostí bola zrazená jedným z obrancov Banskej Bystrice rovno na hokejku rozbehnutého Troligu, ktorý zoči-voči Bacashihuovi nezaváhal a zvýšil vedenie vojakov na 2:0. Do konca druhého dejstva sa však baranom podarilo skorigovať skóre po krásnej spolupráci Majdana so zakončujúcim Zigom.

Záverečná časť hry napokon priniesla zaslúžené vyrovnanie Banskobystričanov. Príležitosti Basta a Rosandiča zo štyridsiatej ôsmej minúty ešte dobre chytajúci Chábera zneškodnil, na Luceniusove zakončenie po prihrávke Majdana, ktorej predchádzala hrubá chyba domácej obrany, už bol ale prikrátky. Hoci hostia v aktivite nepoľavili ani po strelení vyrovnávajúceho gólu, zo zisku troch bodov sa napokon radovali Trenčania. V päťdesiatej ôsmej minúte našliapol do úniku Hudec, zobral zodpovednosť na seba a namiesto prihrávky na voľného spoluhráča zvolil zakončenie, ktoré mu vyšlo dokonale. V samotnom závere ešte hostia odvolali brankára, čo vyústilo do technického gólu Lukáša Nováka, ktorý bol faulovaný počas úniku na prázdnu bránku. Trenčania si tak v piatom meraní síl s Banskou Bystricou pripísali na konto štvrté víťazstvo.

V piatok 22. januára privítajú barani na domácom ľade hokejistov Popradu. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.