Každý, kto vyskúšal tandemový zoskok padákom z 3000-metrovej výšky, hovorí, že je to zážitok na celý život, ktorý si treba zopakovať.

V blízkej Očovej už takmer 40 rokov funguje skupina parašutistov, jadrom ktorej sú manželia Vrbickí. Tí preniesli vášeň aj na svojho syna, ktorý pokračuje v rodinnej tradícii a spoločne s ďalšími nadšencami sformoval tím ľudí, ktorí pôsobia v Očovej dodnes.  Svoje skúsenosti ponúkajú odvážlivcom, ktorí majú záujem o tandemový zoskok padákom. Je to najjednoduchší a najdostupnejší spôsob ako si vyskúšať 30-sekundový voľný pád z výšky 3000 metrov, keďže všetky úkony sú v réžii skúseného inštruktora.

Asi nenájdete človeka, ktorý by rozhodnutie skočiť ľutoval. „Včera dostala dcéra Paťka darček – tandemový zoskok. Podľa jej slov úžasný zážitok. Robíte to dobre Očovania, držím palce. Keď dozbieram ešte trochu odvahy, pôjdem aj ja a už aj manželka sa chystá,“ píše na stránke padaj.sk jeden z diskutujúcich. Svoj prvý tandemový zoskok má za sebou aj Anna M. Pisoňová: „Bol to jednoznačne jeden z najkrajších zážitkov v mojom živote. Keď sme išli hore, nebolo mi všetko jedno, ale pocity zo samotného zoskoku boli neopísateľné. Ak budem mať možnosť, pôjdem ešte raz.“

Práve kvôli eufórii, ktorú pri zoskoku ľudia prežívajú, nazvali inštruktori svoj produkt ako Adrenalín 3000. „Rýchle jednorazové preliečenie prepracovanosti, nervozity, stresu, či prílišnej nadrapenosti, určené pre všetkých pacientov od 8 rokov,“ opisujú Adrenalín 3000 na stránkach padaj.sk. K tandemovému zoskoku netreba žiadne lekárske vyšetrenie, iba výšku 120 cm, váhu pod 110 kilogramov a športovú obuv. O výstroj a ostatné zabezpečenie sa postarajú inštruktori.

Vďaka ľahkej dostupnosti volia ľudia tandemový zoskok padákom ako ideálny darček pre svojich blízkych. Kým materiálny dar môže časom zostarnúť alebo sa opotrebovať, zážitok zo zoskoku je niečo, čo nikto nedokáže vziať a človek si ho odnáša na celý život.