Banskobystrickí hokejisti sa v zápase tridsiateho kola Tipsport extraligy stretli s Martinčanmi, na ktorých to v aktuálnom ročníku skutočne vedia. Zverenci trénera Miroslava Chudého zdolali tím z metropoly Turca vo všetkých troch vzájomných zápasoch, a tak v piatok pod Urpínom nebolo pochýb o tom, kto bude papierovým favoritom tohto duelu.

HC’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield Martin 7:1 (3:1, 4:0, 0:3)

Góly: 2. Kafka (Nicastro), 15. Preisinger (Kafka), 19. Kytnár (Kudrna, Kadura), 25. Hudec (White, Cohen), 33. White (Cohen, Hudáček), 34. Kudrna (Kytnár, Kadura), 35. Handlovský – 14. Smrek (Markovič, Klíma), 57. Markovič (Tupý), 60. Ďatelinka, 60. Pokrivčák (Fujerík). Zápas sledovalo 1401 divákov.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Cuník, Gachulinec, Cohen, Čížek, Bambúch, Biro – Hudec, White, Hudáček – Kafka, Preisinger, Handlovský – Kadura, Kytnár, Kudrna – Bendík, Gašpar, Matoušek

Zostava MHC Mountfield Martin: Čech – Smrek, Matejka, Lojek, Ďatelinka, Kolba, Brcko, Tupý, Rusina – Markovič, T. Klíma, Važan – Illo, Svoboda, Jokeľ – Pokrivčák, Fujerík, Themár – Šugár, Dírer, Jurášek

HC '05 - MHC Mountfield Martin, Banská Bystrica, 28.2.2014Od úvodných sekúnd vládol na ľade podľa očakávaní jediný tím. Už v druhej minúte počas presilovej hry domácich hokejistov sa do vinkla ukážkovo trafil najproduktívnejší hráč baranov Kafka. Tlak Banskobystričanov však pokračoval naďalej. Aktívny bol najmä Hudáček, ktorý sa v šiestej minúte individuálne presadil a preveril Čecha. Pri ďalšej peknej akcii kmeňového hráča bratislavského Slovana zachránila martinského gólmana konštrukcia bránky. V štrnástej minúte využili početnú výhodu aj hosťujúci hokejisti po strele Smreka. Z vyrovnania sa však neradovali ani dve minúty, pretože vzápätí Preisinger ukážkovou strelou napodobnil Kafku a poslal baranov do opätovného vedenia. Náskok domácich v osemnástej minúte ešte vylepšil Kytnár, ktorý z dobrej pozície zužitkoval presnú prihrávku Kudrnu.

Aj druhá tretina sa niesla v duchu jednoznačnej prevahy Banskobystričanov. V dvadsiatej štvrtej minúte najprv Važan po samostatnom nájazde stroskotal na Wiikmanovi, aby v následnej presilovej hre domácich zakončil rýchlu kombináciu štvrtým gólom do martinskej siete Hudec. V tridsiatej tretej minúte brankár Čech opäť inkasoval po prudkej strele Whitea. To už bolo na strážcu hosťujúcej svätyne priveľa, preto svoje miesto prenechal náhradníkovi Dzubinovi. Martinská dvojka si ale čistý štít neudržala ani minútu, pretože v tridsiatej štvrtej minúte vyštartoval z ľavej strany Kudrna a chladnokrvne zakončil. Keď o minútu neskôr premenil ďalšiu presilovú hru na siedmy gól domáceho tímu Handlovský, o víťazovi stretnutia bolo rozhodnuté. Do šatní odchádzali tímy za stavu 7:1 pre Banskú Bystricu.

HC 05 Banska Bystrica - Zilina_20V tretej tretine sa duel iba dohrával, napriek tomu si v nej barani vytvorili niekoľko dobrých príležitostí. Dzubinu ohrozili najprv Handlovský, po ňom Hudáček a napokon aj Kudrna, ani jeden z menovaných však gól nestrelil. V päťdesiatej siedmej minúte platilo nedáš – dostaneš po šanci Kytnára, ktorú zmaril Dzubina, a následne po úniku v oslabení udrel najproduktívnejší hráč hostí Markovič. Domácemu publiku mierne znechutili víťazné oslavy Ďatelinka s Fujeríkom, ktorí dvoma zlepenými gólmi v poslednej minúte už iba korigovali stav stretnutia na konečných 7:4. Barani si v domácom prostredí pripísali ďalšie vysoké víťazstvo, ktorým si upevnili tretiu priečku v tabuľke a potešili svojich fanúšikov výborným výkonom.

V nedeľu 7. decembra nastúpia zverenci trénera Miroslava Chudého na ľade Piešťan. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.00 hod.