V piatom kole nadstavbovej časti pumy vycestovali oslabené na šamorínsku palubovku. Bez  zranených Jelenčíkovej  a Kozákovej a chorej Striešovej a s odchodom Lukačikovej domov výhru nepriniesli.

Úvodný rozskok vyhrali domáce hráčky a ihneď z toho dokázali ťažiť premenenou dvojbodovou strelou. To im však kapitánka púm vzápätí opätovala. Pumy nedokázali v obrane zastaviť skúsenú Šamorínsku pivotku Vyňuchalovú, ktorá už po prvej štvrtine mala na svojom konte 10 bodov a aj jej zásluhou sa dostali do vedenia o štyri body. Do nasledujúcej štvrtiny nevkročili pumy dobrou nohou a počas štyroch minút inkasovali štrnásť bodov v rade. Bystrické basketbalistky dokázali svoje manko skresať na trinásť bodov, no aj to sa v závere štvrtiny zvýšilo na 21-bodový rozdiel.

Tretia štvrtina bola z pohľadu bystrických basketbalistiek oveľa vyrovnanejšia a to aj vďaka šiestim premeneným trojbodovým strelám v tejto časti hry. Na obranu však stále nenašli ten správny recept a aj napriek vyrovnanej štvrtine bol rozdiel na svetelnej tabuli vôbec nezmenil. Oslabené šesťčlenné ženské zloženie s pomocou troch juniorských hráčok bojovalo až do konca, no zvrátiť vysoké skóre sa im už nepodarilo.

Extraliga žien – skupina o 5-8 – 5. kolo – Šamorín

ŠBK Šamorín vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 71:45 (37:16)

Najviac bodov: Vyňuchalová 23, Sujová 12, Marcová 10 – Števulová 11, Jassová 7, Matejčíková, Háberová 6

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): „Sme radi, že sme tento zápas odohrali a hlavne, že sa nikomu nič nestalo. Krátka regenerácia sa odzrkadlila na našej sile, pretože dokiaľ sme vládali, kládli sme nášmu súperovi odpor. Pozitívom bol výkon našich zaradených junioriek, ktoré podali proti silnému súperovi solídny výkon. Dúfam, že sa v priebehu tohto týždňa dáme zdravotne dokopy.“

Petra Števulová (kapitánka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Na zápas v Šamoríne sme nastúpili v rovnakej zostave ako vo štvrtok proti Slovanu. Krátku pauzu medzi zápasmi sme cítili už na rozcvičke, no napriek tomu sme prvú časť hry so súperom držali krok. Neskôr nastúpili vo vysokej zostave a aj napriek našej snahe sme proti ich pivotkám veľa nezmohli. Napriek prehre môžem konštatovať, že zápas mal aj svetlé momenty. Pomerne veľký priestor dostali aj naše bojovné juniorky, ktoré sa nezľakli a snažili sa súperovi vzdorovať, a to ma veľmi teší.“

https://www.youtube.com/watch?v=SdPqIjx94ss

Posledný zápas v rámci skupiny o 5-8 odohrajú pumy v sobotu 3. marca, keď o 18.00 hod privítajú na domácej palubovke Nitru.

Tabuľka Extraligy žien 2017/18 skupiny 5-8 po neúplnom 5. kole

Por. Družstvo Zápasy Výhry Prehry
Skóre
Rozdiel Body
5.
ŠBK Šamorín
11
7
4
679 : 585
94
18
6.
BKM Junior UKF Nitra
10
7
3
604 : 585
19
17
7.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica
11
5
6
605 : 622
-17
16
8.
BK Slovan Bratislava
10
2
8
510 : 606
-96
12