Pod hradom Matúša Čáka sa hral šláger kola. Domáca Dukla privítala hostí z Banskej Bystrice. Trenčania sa pred týmto súbojom nachádzali na čele Tipsport ligy, zverenci trénera Vladimíra Országha zaostávali len o štyri body.

Dukla Trenčín vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp a sn (0:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 56. Vozdecký (Mikuš, Gašparovič), 57. Melichárek (Dlouhý, Gašparovič), rozh. nájazd Melichárek – 19. Zigo (Matoušek, Lamper), 34. Majdan (Galamboš, Sonne). Zápas sledovalo v Trenčíne 2858 divákov.

Zostava Dukla Trenčín: Chábera – Holenda, Pavlikovský, Mikuš, Drgoň, Hatala, Zaťko, Ryzák, Nechala – Melichárek, R.Dlouhý, Gašparovič – Vozdecký, Nemec, Őlvecký – Hlinka, Petrovický, Koyš – Jakúbek, Zlocha, D.Hudec

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua- Ďatelinka, Sandgren, Čížek, Šmach, V. Rosandič, Gründling, Petran, Homer – Majdan, Galamboš, Sonne – Pašek , Handzuš, M.Hudec – Di Diomete, Kytnár, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek

HC '05 Banska Bystrica - Medvescak Zahreb, hokej 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Od začiatku duelu sa domáci pustili do svojho súpera. Ten hral nedisciplinovane a do 10. minúty hral až šesťkrát v oslabení. Barani ale aj zásluhou vynikajúceho Bacashihuu ani raz neinkasovali. Následne sa hral vyrovnaný hokej bez väčších príležitostí. Tá prišla až v 17. minúte, keď dostal výhodu trestného strieľania Trenčan Gašparovič. Nájazd mu ale nevyšiel a tak Banskobystričania trestali. Minútu pred koncom prvej časti sa presadil po dorážke Zigo.

Prvá gólová šanca v prostrednej tretine prišla v 24. minúte, dorážku Vozdeckého ale úspešne kryl Bacashihua. V 26. minúte zhodili rukavice domáci Hlinka a hosťujúci Galamboš. Hostia mohli potom zvýšiť svoje vedenie, ale šance Matoušeka a Majdana zostali nevyužité. To sa im podarilo až v 34. minúte zásluhou Majdana, ktorý využil prečíslenie hostí – 0:2.

HC '05 Banska Bystrica - Medvescak Zahreb, hokej 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Zverenci trénera Vladimíra Országha v tretej dvadsaťminútovke dobre bránili a nepúšťali Duklu do nebezpečných akcií. Prišla však 50. minúta a presilovka o dvoch hráčov pre domácich. Trenčania sa ale sami vyfaulovali a ponúknutú možnosť si zmarili. V 56. minúte potešil domácich priaznivcov Vozdecký, ktorý v presilovej hre strelou švihom prekonal hosťujúceho gólmana – 1:2. Hostia sa nestihli ani spamätať a o necelú minútu už bolo vyrovnané, postaral sa o to Tibor Melichárek.

Išlo sa do predĺženia, kde ale obidvaja brankári neinkasovali a o víťazovi museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich zlyhali hosťujúci Handzuš, Galamboš i Majdan. A keďže Tibor Melichárek svoj pokus premenil, druhý bod zostal pod hradom Matúša Čáka.

V nedeľu 27. septembra privítajú barani pod Urpínom Skalicu. Úvodné buly je stanovené na 17.00 hod.