V rámci 28. kola Eurovia SBL privítali policajti na domácej palubovke basketbalistov Komárna. Hostia, ako jednoznačný favorit duelu, by v prípade výhry mohli poskočiť na čelo súťaže. Naopak Bystričania potrebovali v boji o play off každý bod.

ŠKP Banská Bystrica – MBK Rieker COM-therm Komárno 88:97 (20:27,27:18,25:29,16:23)

Body ŠKP Banská Bystrica: Körner 20, Berkis 14, Moliva 12, Maree 7, Blagojević 1 (Žiak 24, Thompson 7, Munks 3)

Body Komárno: Bannister 28, Halada 20, Janković 15, Bilić 12, Kratochvíl 2 (Alawoya 19, Marchyn 9)

TH: 16/26 – 17/18, Trojky: 8 – 8, Fauly: 17 – 25

Basketbal - SKP Banska Bystrica - Iskra Svit - 23.12.2014 - Banska BystricaV úvod stretnutia s favorizovaným Komárnom držali banskobystrickí basketbalisti krok so súperom. Najviac si dokázali vybudovať len malý trojbodový náskok a postupom času preberali opraty zápasu do svojich rúk hosťujúci hráči. Takmer štvorminútová strelecká nemohúcnosť policajtov bola hlavným faktorom toho, že tím z juhu Slovenska vyhral prvú štvrtinu sedembodovým rozdielom.

V druhej pasáži zápasu sa obraz hry zmenil. Jej začiatok tomu až tak nenapovedal, hostia si držali vedenie. Vzápätí však zaznamenali podobný výpadok ako v prvej časti Bystričania, konkrétne sedemkrát v rade neboli pri svojich pokusoch úspešní. To využili zverenci trénera Martina Blaha na postupné zmazanie manka. Skvelo zvládnutú desaťminútovku podčiarkol Moliva päť sekúnd pred koncom, keď poslal pred prestávkou Bystricu do vedenia 47:45.

Predposledná časť zápasu bola azda najvyrovnanejšou. Jej prvé momenty patrili Bystričanom, ktorí po dvoch minútach vyhrávali už o osem bodov. Komárňanský MBK ale ovládol druhú polovicu diania a v posledných sekundách si po dlhom čase prinavrátil vedenie. Pred záverečnou časťou vyhrával o dva body, 72:74.

basketbalHráči spod Urpína bojovali na svojej palubovke o vyrovnanie a po minúte hrania sa dotiahli na rozdiel jediného bodu. Nasledovali však hluché minúty na ich strane, tie trvali vyše dve minúty. Za ten čas už basketbalisti tretieho tímu tabuľky stihli odskočiť protivníkovi na rozdiel siedmych bodov. Komárno prebralo taktovku a túto hranicu počas posledných piatich minút nedovolilo Stredoslovákom prekročiť. Bezpečne tak doputovalo za ďalšími bodmi. Aj keď nemal ŠKP ďaleko od toho aby prekvapil v súboji so silným súperom, napokon na domáci triumf so Spišskou Novou Vsou nedokázal naviazať.

V sobotu 24. januára pocestujú basketbalisti ŠKP do Levíc. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 hod.