Banskobystrickí hokejisti chceli zabudnúť na včerajšie stretnutie, v ktorom si „vylámali zuby“ na brankárovi Lipovskom. Zo Záhoria si chceli odniesť aspoň jedno víťazstvo, čo by ich postavilo do veľkej psychickej výhody.

HK 36 Skalica – HC´05 Banská Bystrica 4:1 (1:0, 3:0, 0:1) – stav série 2:2

Góly: 5. R. Kropáč 21. Kutálek, 26. R. Kropáč, 40. Obdržálek – 44. M. Hudec. Zápas sledovalo v Skalici 2346 divákov.

Zostava HK 36 Skalica: M. Lipovský – Svoboda, Vyrůbalík, Trška, Barák, Luža, L. Kozák, Srnec, T. Staňo – Kudrna, R. Školiak, Obdržálek – Kutálek, B. Mráz, Šátek – R. Kropáč, Stieler, B. Jankovič – Lažo, T. Mikúš, M. Preisinger

Zostava HC‘05 Banská Bystrica: Kalemba (od 41. min Košarišťan) – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Kania, Bambúch, Rosandič, R. Konečný – M. Hudec, White, Rapáč – Kafka, Heizer, Handlovský – Lunter, Zigo, Lamper – Veilleux, T. Matoušek, Kadura

Hokej - HC 05 Banska Bystrica -HK 36 Skalica, 11.03.2014, Banska BystricaHosťujúci zverenci trénera Országha vstúpili do duelu aktívnejšie, no žiadnu vážnejšiu šancu si nevypracovali. Naopak, veľké príležitosti spálili domáci Kutálek a Jankovič. Do tretice sa však Skaličanom podarilo otvoriť skóre zásluhou Kropáča. Ten v prečíslení troch na jedného trošku sebecky nenahral, ale perfektnou strelou otvoril skóre duelu. Gól zápasu výrazne pomohol. Diváci videli atraktívny hokej prelievajúci sa zo strany na stranu. Vyrovnanie viselo na vlásku pri šanciach Whitea či Ziga, Lipovský však stál na svojom mieste. Na druhej strane sa nenechal zahanbiť ani Kalemba, ktorý vychytal Kropáča a následne aj v presilovke Školiaka.

Domáci priaznivci si ešte nestihli ani poriadne posadať, keď už po minúte druhej tretiny skóroval Kutálek. Už na 3:0 zvyšoval svojim druhým gólom v zápase Kropáč, ktorý premenil nariadené trestné strieľanie. Barani potom súpera zatlačili, no v ceste im stál skvelo chytajúci Lipovský. Ten si poradil aj so superšancou Whitea. Ďalší presný zásah pridali Záhoráci v 40. minúte, keď presilovku využil Obdržálek, ktorý dorazil Trškovu strelu.

Bystričania nastúpili do poslednej časti s jednou zmenou, Kalembu nahradil v bránke Košarišťan. V 44. minúte dostali hostia možnosť početnej prevahy, ktorú aj využili gólom Hudeca. No od tejto chvíle boli obidvaja brankári stopercentný a za svoj chrbát už nepustili žiaden puk. Skalica tak vyhrala doma aj druhý zápas a vyrovnala stav série na 2:2.

Séria sa sťahuje opäť do Banskej Bystrice. V poradí piate stretnutie je na programe v pondelok 17. marca o 17.00 hod.