V šiestom zápase štvrťfinálovej play-off série medzi Skalicou a Banskou Bystricou išlo obom mužstvám o veľa. Hosťujúci tím mal v rukách mečbal a prípadné víťazstvo by mu zaručilo postup do semifinále, domáci Záhoráci hrali o udržanie nádeje a vydobytie si siedmeho rozhodujúceho duelu pod Urpínom.

HK 36 Skalica – HC ’05 Banská Bystrica 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) – konečný stav série 2:4.

Góly: 5. Vyrůbalík (Stieler, Jankovič) – 15. Handlovský (Heizer), 47. White (Konečný, Saracino). Zápas sledovalo 1925 divákov.

Zostava HK 36 Skalica: Lipovský – Vyrůbalík, Sloboda, Barák, Trška, Luža, Kozák, Srnec, Staňo – Kudrna, Školiak, Obdržálek – Kutálek, Mráz, Šátek – Kropáč, Stieler, Jankovič – Lažo, Mikúš, Preisinger.

Zostava HC ’05 B. Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, Martin, Bambúch, Rosandič, Macháček, Kadura, Kania – Konečný, White, Rapáč – Kafka, Heizer, Handlovský – Lamper, Hudec, Lunter – Veilleux, Zigo, Matoušek.

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, hokej, 17.3.2014Od úvodných sekúnd sa hral ofenzívny hokej a ani jeden tím sa na obranu veľmi nesústredil. V piatej minúte sa po dobrej príležitosti Banskobystričanov dostali do protiútoku Skaličania zásluhou Stielera, z ktorého hokejky sa puk dostal pred voľného Vyrúbalíka a ten už nemal problém  dopraviť ho do prázdnej bránky. O tri minúty neskôr využil ďalšiu dieru v defenzíve baranov Kutálek, ale Kalemba podržal svoj tím. Od polovice úvodného dejstva začali iniciatívu preberať hostia. Po Whiteovom úniku a Konečného strele sa vyznamenal gólman Lipovský. Následne sa tretíkrát dostali do samostatného úniku Skaličania, Šátek pálil z veľkého uhla a vyrazený puk chvíľu poskakoval pred bránkou Banskej Bystrice, z kade ho stihli obrancovia v poslednej chvíli upratať. V 15. minúte nečakane z pravej strany nahodil puk na Lipovského Handlovský, domácemu brankárovi puk prešiel pomedzi chrániče a stav bol vyrovnaný.

V druhom dejstve začali aktívnejšie hostia. V 23. minúte sa dostali do prečíslenia, ktoré zakončoval White, Lipovský sa však opäť vyznamenal.  O tri minúty neskôr, krátko po návrate Martina z trestnej lavice, dostal Konečný vynikajúcu prihrávku a rútil sa sám na Lipovského, ale jeho snahu zmaril v páde jeden z domácich obrancov. Nariadené trestné strieľanie faulovaný hráč nepremenil. V 30. minúte sa individuálne presadil najlepší hráč hostí White a prihral osamotenému Konečnému, Lipovský však opäť čaroval. V závere prostrednej časti hry nevyužili Banskobystričania ani štyridsať sekundovú presilovku piatich proti trom.

O všetkom rozhodla záverečná tretina, v ktorej padol jediný gól. Po počiatočnom snažení domácich hokejistov ho v 47. minúte strelil White, keď mu presnú prihrávku v brejkovej situácii naservíroval Handlovský. Následne po strele domáceho hokejistu zazvonila tyčka, čo sa opakovalo aj v 55. minúte na opačnej strane po zakončení Whitea. Keď o minútu neskôr nevyužil vynikajúcu príležitosť na vyrovnanie stavu Jankovič a v posledných sekundách duelu trafil tyčku opustenej skalickej bránky Handlovský, bolo jasné, že stav ostane nezmenený a z postupu do semifinále play-off sa mohli radovať Banskobystričania.

Séria s Nitrou začne pre baranov o týždeň 26. marca pod Zoborom. Tretí a štvrtý zápas je na programe v nedeľu 30. a v pondelok 31. marca pod Urpínom od 17-tej hodiny.