Po dvoch zápasoch pod Urpínom, v ktorých si Banskobystričania vypracovali náskok 2:0, sa série sťahovala na Turiec. Martinčania v play off doma ešte neprehrali, navyše v troch zápasoch inkasovali iba jeden gól.

MHC Martin vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) – Stav série 1:2

Góly: 16. Markovič (Heizer, König), 35. Rzavský (Salija), 59. Varga (Rapáč) – 38. Kafka (Belluš). Zápas sledovalo v Martine 2655 divákov.

Zostava MHC Martin: Corbeil – Kozák, Brňák, König, Pulli, Bačik, Salija, Pacalaj, Rusina – Korostin, Galamboš, Varga – Markovič, Heizer, Surovka – Rapáč, Pokrivčák, Rzavský – Dvořák, Jurášek, Dírer

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Rosandič, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlssson, Sedlák – Hickmott, Surový, Buc – Belluš, Trukhno, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Matoušek, Bortňák, Lamper – Češík

Hosťujúci hokejisti sa od začiatku duelu snažili Martin zatlačiť, čo pramenilo aj k faulu Bačika a presilovej hre. V nej ale barani Corbeila výraznejšie nepreverili. Na druhej strane takmer prekvapila Bacashihuu nevýrazná strela Pacalaja. Vyložených šancí veľa nebolo, no napriek tomu sa prítomní diváci dočkali gólu. Ten na radosť domácich priaznivcov padol do brány Banskej Bystrice. Po nedôraznej hre pred vlastnou svätyňou poslal Markovič presnou strelou Martin do vedenia.

Rovnako ako začiatok prvého dejstva aj v úvodných minútach prostrednej tretiny dostali barani výhodu presilovej hry. Tá ale dopadla podobne ako prvá možnosť a domáci bez ujmy oslabenie prežili. A keďže výhodu o jedného hráča nevyužili následne ani Martinčania, stále platil tesný jednogólový stav. Ten mohol zmeniť v 31. minúte vo vlastnom oslabení Hickmott, v úniku ale nedokázal prestreliť Corbeila. Následne tutovú príležitosť spálil aj Handzuš, ktorý v ideálnej pozícii nedokázal trafiť bránku. Ozvali sa aj domáci, ktorí si vypracovali tri dobré príležitosti. Najprv si Bacashihua poradil so Surovkom, aby následne musel hasiť požiar aj pri Rzavského šanci. Do tretice to ale Martinu vyšlo. Po chybe Rosandiča sa k puku dostal Salija a jeho nevýraznú strelu tečoval do brány Rzavský. Odpoveď hostí prišla ešte v druhej časti. Banskobystričania zabojovali v útočnom pásme, k odrazenému puku sa dostal Kafka a ten strelou z prvej prekonal Corbeila.

Zverenci trénera Országha sa ihneď od prvých minút tretieho dejstva snažili pritlačiť domácich a ísť za vyrovnávajúcim gólom. Cez pozornú obranu Martina na čele s brankárom Corbeilom sa však nevedeli presadiť. Navyše sa domáci dostávali do rýchlych brejkov. Jeden z nich dokázali pretaviť aj gólovo. V 50. minúte unikli po pravej strane Korostin s Vargom, prvý menovaný to zobral na seba a aj na prekvapenie Bacashihuu puk nakoniec skončil za jeho chrbtom. Barani mohli bleskovo odpovedať, Rosandič spomedzi kruhov ale bránu netrafil a strelu Higgsa zastavila žŕdka. Tlak hostí vrcholil, no puk za chrbát Corbeila nie a nie dostať. Tri minúty pred koncom to skúsili barani v powerplay, avšak iba sami inkasovali. Rapáč vyviezol puk, prihral ho Vargovi a ten nemal problém trafiť odkrytú bránu. Martin dokázal doma poraziť Banskú Bystrice 4:1 a znížil stav série na 1:2.

Štvrtý zápas sa odohrá opäť v Martine vo štvrtok 6. apríla o 18.00 hod.