Seniori

V piatok odohrala MIBA Banská Bystrica zápas 11. kola Open ligy s tímom FC Bulls Divus Trnava. Po poslednom nevydarenom stretnutí v Novom Meste nad Váhom sa chceli domáci opäť dostať na víťaznú vlnu.

MIBA Banská Bystrica – FC Bulls Divus Trnava 8:3 (3:3)

Góly: Výlupok 3, M. Giertl 2, V. Giertl, Majling – Humel, Bohunický, Novota

ŽK: Kútik – Krátky, Humel

Pred 100 divákmi rozhodovali: Libiak, Dobrocký

Od úvodného hvizdu sa domáci snažili o pressing, čo hosťom komplikovalo rozohrávku. Banskobystričania sa po získaní lopty tlačili do zakončenia a viackrát zamestnali trnavského brankára. Vedenia v zápase sa ujali futsalisti MIBY, keď Polákovú krížnu prihrávku filigránsky usmernil do siete hostí M. Giertl. Avšak onedlho na to sa domáci dopustili chyby v rozohrávke, ktorú hostia potrestali vyrovnávajúcim gólom. Futsalisti Banskej Bystrice aj naďalej pokračovali v aktívnej hre, čoho výsledkom bol druhý gól vsietený Výlupkom po ideálnej prihrávke Zehnala. Trnavčania však v prvom polčase disponovali mimoriadnou efektívnosťou v koncovke a dvomi presnými zásahmi otočili stav stretnutia vo svoj prospech. Banskobystričania si vypracovali dostatok príležitostí na strelenie gólu, no ich úsilie stroskotávalo na nepresnosti alebo trnavskom brankárovi. Avšak prvý polčas sa napokon skončil 3:3, o čo sa po rohovom kope postaral M. Giertl.

V druhom dejstve domáci pokračovali v útočnej hre, ktorá v krátkom čase priniesla svoje ovocie v podobe Prikrylovho vedúceho zásahu. Hostia za nepriaznivého stavu viac otvorili hru, snažili sa útočiť vo vyššej miere, ale ich útočná snaha poskytovala MIBE vhodné príležitosti na protiútoky. Tie dokázala úspešne zakončovať, keď sa postupne presadili Majling a V. Giertl. Na 7:3 zvyšoval po rohu Výlupok. Trnavskí futsalisti si v druhom polčase vypracovali minimum šancí, a keď sa už dostali do vyloženej pozície, nemierili presne. Ôsmy gól domácich zaznamenal po spolupráci s Majlingom Výlupok, ktorý skompletizoval svoj hattrick. Bystričania mohli skóre zápasu ešte zveľadiť, no zlyhávali vo finálnej fáze. Výsledok do konca stretnutia preto ostal nezmenený. Futsalisti MIBY si po poslednom nevydarenom zápase napravili náladu a druhýkrát v sezóne porazili FC Bulls Divus Trnava, tentokrát v pomere 8:3.

Martin Majling (kapitán MIBA Banská Bystrica): „V úvodnom domácom zápase jarnej časti sme chceli potvrdiť dobrú bilanciu zo vzájomných zápasov s Trnavčanmi. Celý zápas sme sa snažili o aktívnu hru, vďaka ktorej sme v prvom polčase išli dvakrát do vedenia, no súper dokázal s nami držať počas prvého polčasu krok. V druhej časti sme však ešte dôslednejšie súpera napádali a dávali si pozor na ich útočné akcie. Výsledkom bolo päť gólov v hosťujúcej sieti, ktoré sa zrodili po pekných kombinačných akciách. Súpera sme najmä v druhom polčase prevýšili pohybom a aj kombinačne a zaslúžene sme zvíťazili.“

Ostatné výsledky:

ŽFA Žirafa Žilina -Etna Nové Mesto n/V 13:3 (6:2)

Forever Mesto Púchov – KSF DOXX Žilina 4:3 (2:1)

Futbalshop Nové Mesto n/V – Piešťany Dragons Podolie 3:9 (1:4)

9. Etna Nové Mesto nad Váhom 10 1 2 7 35:58 5

Najbližšie sa MIBA predstaví na domácej palubovke v Badíne, kde privíta v piatok 7. februára o 19.45 hod.  Piešťany Dragons Podolie. Banskobystrickí futsalisti majú s nimi veľmi priaznivú bilanciu – päť vzájomných zápasov, päť víťazstiev. Podolie v posledných zápasoch zbiera body a posúva sa v tabuľke na vyššie pozície. V poslednom kole vyhrali na horúcej pôde v Novom Meste s Futbalshopom.

Juniori

V treťom kole sme v Badíne privítali mužstvá CFC Košice a ŽFA Žirafa Žilina . V prvom zápase sme nastúpili proti vyspelým mladým futsalistom z Košíc. V stretnutí podali juniori slušný výkon a prehrali najtesnejším rozdielom. V druhom zápase so Žirafou chalanom ubúdali sily a skúsenejší Žilinčania vyhrali o dva góly .

MIBA Banská Bystrica – CFC Košice 3:4 (1:2)

Góly: Ondrejka 2, Riša

MIBA Banská Bystrica – ŽFA Žirafa Žilina 2:4 (2:1)

Góly: Gaško, Černík

Zostava: Butáš – Gaško „K“, Held, Riša, Ondrejka, Černík, Kršák

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Podobne ako prvý domáci zápas, ani ďalšie dva zápasy v Badínskej hale nám nepriniesli výsledkovú spokojnosť. Úvodný duel proti kvalitným Košiciam sme herne od začiatku ťahali za kratší koniec. Signály so štandardiek a kvalitná hra východniarov nám robila veľké problémy. Hneď v úvode stretnutia sa nám zranil jeden z hráčov a tak sme v podstate celý zápas hrali s piatimi hráčmi. Súper mal celozápasovú prevahu, na ktorú sme našli spôsob hry až v druhej polovici druhého polčasu a to vysokým pressingom, ktorý nám priniesol zníženie konečného skóre na 3:4. Na vyrovnanie nám neostalo dostatok času, hoci v posledných sekundách pri powerplay sme mali pár sľubných šancí.

V druhom zápase sme mali proti Žiline jasný cieľ a to zabodovať naplno, čo sme prvý polčas aj napĺňali, keď sme súpera nepúšťali do šancí a naopak my sme si vypracovali niekoľko príležitosti, z ktorých sme dve aj využili. Druhý polčas sa začal veľkým nasadením oboch tímov s množstvom brejkových situácii. Tie nám priniesli štyri veľmi dobré príležitosti, no bohužiaľ sme nedokázali prekonať súperovho brankára. Táto fáza stretnutia nás však stala veľa síl, čo Žilinčania dokonale využili a otočili zápas. Naši chalani napriek nízkemu počtu hráčov bojovali až do konca, keď sa nám opäť pri powerplay nepodarilo vyrovnať skóre stretnutia. Naopak, súper ukončil našu snahu gólom do prázdnej brány na konečných 2:4. S výkonom hráčov ,najmä v druhom zápase, som spokojný a verím, že s lepšiacou sa domácou hrou nabudúce pribudnú aj víťazstva.

1. DOXX Žilina 3 2 1 0 11:5 7
2. ŽFA Žirafa Žilina 3 2 1 0 11:7 7
3. Mistro Žarnovica 5 2 1 2 10:16 7
4. CFC Košice 3 2 0 1 9:6 6
5. MIBA Banská Bystrica 5 1 1 3 13:15 4
6. Makroteam Žilina 3 0 0 3 5:11 0

Pozn.: Pinerola BratislavaSlov-Matic Bratislava sa odhlásili zo súťaže.