malachov banicka ulica potopaPondelňajšia večerná búrka narobila starosti mnohým obyvateľom stredného Slovenska. Problémy neobišli ani náš región a v blízkej obci Malachov sa na jednej z ulíc obávali i vytopenia.

Na našu redakciu sa pri večernej búrke a lejakoch obrátil jeden z občanov z Baníckej ulice v Malachove. Upozornil na dlhodobo neriešený problém so stavom cesty na tejto ulici. „Prosíme vedenie obce, aby urýchlene vyriešilo stav našej cesty. Potrebujeme cestu dôkladne odvodniť, upraviť jej povrch tak, aby sme vedeli prechádzať aj s detským kočíkom. Teraz sme opäť prišli aj o tú provizórnu cestu, ktorú sme mali. Už je to veľa rokov čo neustále počúvame sľuby,“ napísal.

Starosta obce Ondrej Slivka (SDKÚ, MOST-HÍD) sa však bráni, že v prípade prívalových dažďov nemožno úplne zamedziť stekaniu vody do doliny. „SHMÚ vyhlásilo výstrahu druhého stupňa pre stredné a severné Slovensko, prívalové dažde zasiahli aj obec Malachov. Je teda logické, keď sa obec Malachov nachádza v doline, že bude táto voda stekať smerom do doliny. Tento problém som ja aj môj predchodca riešili v hornej časti územia, tak aby čo najviac vody bolo odklonenej do druhej doliny formou odvodových žľabov. Pán Cimerman, keď začal stavať, určite o tomto probléme vedel. Bohužiaľ, keď prídu prívalové dažde, nedá sa tomuto stopercentne zabrániť,“ uviedol starosta Malachova pre BBonline.sk. Ako ďalej povedal, obec uvedie cestu do pôvodného stavu a riešiť chce aj jej odvodnenie a asfaltovanie.