V poradí štvrtý zápas rozhodol o postupujúcom tíme v bojoch o 5. miesto . Bystrické basketbalistky vyhrali sériu s Nitrou 3:1 a o ich súperovi sa rozhodne už túto sobotu.

BKM Junior Nitra vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 52:55 po predĺžení (37:29)

Najviac bodov: Škublová 14, Fehérová 11, Migová, Svetlíková 7 – Striešová 16, Verlíková 11, Števulová 7

Pumy sa zo začiatku trápili v útoku, kde na nich Nitra vytvárala nepríjemný tlak po celom ihrisku. Stratili veľa lôpt a pripravili sa tak o možnosť skórovať. Taktiež im zaostával obranný doskok, čo našťastie Nitra nedokázala až tak veľmi využiť a vyhrala tak prvú štvrtinu len o jeden bod. Do druhej časti hry nastúpili Bystričanky koncentrovanejšie a rýchlymi protiútokmi vyrovnali a následne sa ujali vedenia. To však netrvalo dlho a Nitra si vybojovala vedenie naspať. Vyrovnaná druhá štvrtina sa nakoniec zlomila v prospech Nitry, ktorá si stihla za necelé dve minúty vytvoriť náskok ôsmich bodov.

Tretia štvrtina bola z pohľadu stavu na svetelnej tabuli chudobnejšia, keďže prvý kôš padol až v šiestej minúte štvrtiny. Avšak oba tímy predvádzali bojovný basketbal, no najmä kvalitnú obranu. Pumám sa vďaka vyhratej štvrtej štvrtine podarilo svoje manko znížiť na päť bodov. Bystričanky v štvrtej štvrtine ihneď vyrovnali skóre a prinútili trénera domácej Nitry vziať time-out. Po ňom však na oboch stranách nastalo strelecké ticho. Po štyroch minútach sa dvakrát po sebe presadili domáce hráčky, no Bystričanky minútu pred koncom vyrovnali a zápas sa tak niesol do predĺženia. V predĺžení sa ako prvá presadila Nitra, no aj keď to spočiatku bolo naklonené na ich stranu, Bystričanky si v závere presnou muškou vybojovali ťažké víťazstvo. O ich súperovi v bojoch o 5. miesto sa rozhodne už túto sobotu v súboji medzi Slovanom Bratislava a BAM Poprad.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): „V zápase sme mali veľmi kolísavé chvíľky a hluchými úsekmi sme držali Nitru nad vodou. Umožnili sme im skórovať ľahké koše, ktorými si neustále udržiavali mierny náskok. Druhý polčas a predĺženie bol boj, v ktorom sme boli šťastnejší my. Nitre gratulujem, celú sériu predvádzali bojovný basketbal a túto sezónu urobili veľký pokrok. Verím že z toho bude ťažiť celý slovenský basketbal v nasledujúcich rokoch na ME do 18, resp. 20 rokov.“

Petra Števulová (kapitánka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Do Nitry sme si išli po víťazstvo. Žiaľ začiatok zápasu prebiehal v prospech Nitry a my sme sa museli dotiahnuť. Mali sme pár momentov, ktoré nás mohli pripraviť o výhru, ale uhrali sme to a vyhrali sme tak sériu. Teraz nám ostáva počkať si na súpera, dať sa dokopy a pokračujeme v boji o piate miesto. Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporujú a držia nám palce!“