V dohrávke tretieho kola basketbalovej Extraligy žien cestovali naše Pumy pod Tatry na palubovku nováčika súťaže BAM Poprad. Popradčanky dokázali v doterajšom priebehu súťaže bodovať iba v domácom prostredí, zatiaľ čo naše dievčatá zatiaľ vozia body len zvonku.

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 43:48 (13:5, 13:13, 8:13, 9:17)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Moravčíková – 10, Jelenčíková, Mištinová – 9, Piperková, Stašová – 8, Števulová – 3, Ozdincová – 1, Bačová, Matejčíková, Štefaňáková – 0

BBO_4877TH: 14/19 – 8/14, Trojky: 3/15 – 6/22, Fauly: 20 – 17

Banskobystričankám sa po komplikovanej ceste na severovýchod nepodarilo dostať do zápasu podľa predstáv. Od úvodu sa im nedarilo a domáce hráčky si tak dokázali vytvoriť zaujímavý náskok. V tomto trende pokračovala aj druhá časť hry a keď na tabuli svietil stav 24:5 stavil by si na naše hráčky asi málokto. Ich kvalita sa však začala prejavovať a posledných päť minút druhej štvrtiny dovolili domácim streliť len dva body a samé pridali trinásť.

Táto studená sprcha pre domáce hráčky posadila Pumy na koňa a druhá časť zápasu už boli jednoznačne lepším tímom. Kým v tretej štvrtine ešte dokázali Popradčanky držať s našimi hráčkami krok, v záverečnej časti už mali Pumy zápas pevne v rukách a tretiu výhru sezóny si nenechali ujsť.

Najbližší zápas odohrajú naše basketbalistky doma, kde v sobotu o 18:00 privítajú silný tím Piešťanských Čajok.