Bystrické basketbalistky vycestovali v 11. kole ženskej basketbalovej extraligy do Ružomberka, kde si zmerali sily s aktuálne vedúcim celkom tabuľky. Prekvapenie sa v tomto dueli nezrodilo a domáce basketbalistky si banskobystrickými pumami s prehľadom poradili.

Basketbalistky Ružomberka dominovali na palubovke už od úvodu stretnutia a v 5. minúte viedli už 10:0. Po hrozivom úvode si tréner hosťujúcich hráčok Miloslav Michálik zobral oddychový čas, po ktorom sa bodovú sériu domácich hráčok podarilo prerušiť až Striešovej, ktorá zaznamenala presnú trojbodovú strelu. Ružomberčanky následne pridali ďalších 5 bodov, na čo hosťujúce hráčky síce odpovedali, ale po prvej štvrtine prehrávali už o 9 bodov. Bystričankám sa podarilo ešte pred záverom druhej štvrtiny skresať rozdiel len na 6 bodov, no následne opäť úradovali domáce basketbalistky, ktorým vyšli mimo iného aj 3 trojbodové pokusy a po polčase tak na výsledkovej tabuli svietil stav 34:17.

Ružomberčanky ukázali svoj strelecký apetít najmä v 3. štvrtine, pričom najviac sa darilo Sherise Williamsovej. Bystričankám sa naopak nepodarilo hrozivý debakel odvrátiť a v treťom dejstve zaznamenali len 9 bodov, pričom basketbalistky lídra ich v tejto časti hry pridali až o 20 viac. V rovnakom duchu sa niesla záverečná štvrtina zápasu, v ktorom sa tak potvrdili papierové predpoklady, keďže hráčky Ružomberka deklasovali banskobystrické pumy výsledkom 84:33.