V prvom kole Extraligy žien cestovali basketbalistky BK ŠKP 08 na východ Slovenska, kde sa predstavili na palubovke Cassovie Košice. Očakával sa zápas vyrovnaných tímov a realita potvrdila predpoklady.

Cassovia Košice – ŠKP 08 Banská Bystrica 59:60 (14-19, 12-11, 20-9, 13-21)

Najviac bodov: Timková 13, Mončeková 13, Ivančáková 12 – Mištinová 18, Moravčíková 13, Piperková 11

TH: 6/8 – 12/15,  Trojky: 3/10 – 6/21, Fauly: 16 – 11

BBO_4861
Osemnásť bodová Miroslava Mištinová

Po prehre nad majstrovskými Good Angels v predohrávke druhého kola, priniesol zápas na východe tentokrát iný priebeh. V zápase, kde každý bod mal veľkú cenu sa darilo našim basketbalistkám budovať si dôležitý náskok už od úvodných minút. V prvej polovici mali jednoznačne viac z hry banskobystrické Pumy a na prestávku išli so zaslúženým vedením o štyri body.

Zo šatní však vybehli domáce hráčky odhodlané otočiť zápas, čo sa im aj darilo po vydarenej tretej štvrtine v ktorej dokázali otočiť skóre o sedem bodov vo svoj prospech. Pumy ale nezložili zbrane a po skvelom výkone v poslednej časti hry dokázali misky váh otočiť späť na svoju stranu. Ešte štyri a pol minúty pred koncom viedla Cassovia o štyri body, ale infarktový záver lepšie zvládli Banskobystričanky a zaslúžene si tak pripisujú prvú výhru v aktuálnom ročníku Extraligy.

Najbližší zápas odohrajú naše Pumy už v sobotu na domácej palubovke proti Slovanu Bratislava od 18-tej hodiny.

Záznam zo zápasu: