Nervy drásajúci koniec zápasu v bojoch o konečné 5. miesto zvládli lepšie bystrické basketbalistky. V sérii sa tak dokázali na hosťujúcej palubovke Popradu ujať vedenia 1:0.

BAM Poprad vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 56:60 (24:35)

Najviac bodov: Hadačová 17, Petríková 14, Ivančáková 14 – Striešová 20, Verlíková 17, Jassová 8

Úvodnú štvrtinu začali lepšie domáce hráčky, ktoré sa po troch minútach ujali vedenia o sedem bodov. Bystričanky sa však rýchleho úvodu svojich súperiek nezľakli a ihneď stav vyrovnali. Prvá štvrtina skončila nakoniec lepšie pre bystrické hráčky, tie ju dokázali vyhrať o jeden bod. V druhej štvrtine sa hra Bystričaniek zlepšila a z tvrdej obrany tak dokázali ťažiť ľahkými košmi v útoku. Dvanásť bodové vedenie púm prinútilo popradského trénera k time-outu, po ktorom sa síce domácim podarilo skórovať, no Bystrické pumy to nezastavilo. Tie naďalej vyvíjali tlak v obrane a v útoku sa im dokázalo ukontrolovať do polčasovej prestávky jedenásť bodové vedenie.

Druhý polčas začali Bystričanky aj napriek vyššiemu vedeniu sústredene a v obrane nepovolili. V útoku sa však začali trápiť, a tak si vzal tréner púm time-out, ktorý ich naštartoval a dokázali si vybudovať osemnásť bodový náskok. V štvrtej štvrtine sa Popradčankám v priebehu troch minút podarilo znížiť svoje manko na rozdiel deviatich bodov a správny recept na obranu domácich, akoby sa vytratil. V dramatickej koncovke však dokázali pumy udržať svoje vedenie a napokon stretnutie vyhrali 60:56.

Druhý zápas je na programe v sobotu 22. apríla v športovej hale Dukla na Štiavničkách so začiatkom o 18.00 hod.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): „Do série sme si nemohli predstaviť lepší vstup. Po úvodnej hluchej chvíľke, keď išiel súper do vedenia 9:2, sme ovládli dianie na ihrisku a jednoznačne dominovali do 33. minúty. Od stavu 49:29 sme umožnili súperovi veľmi veľa priestoru a po sérií naivných chýb sme ich dostali do zápasu. Našťastie sme záver zvládli a v sobotu sa pokúsime využiť sériový mečbal.“

Lucia Striešová (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „V zápase sme sa rozbiehali pomalšie, ale mierny náskok Popradu v úvode nás nerozhodil. Postupne sme sa dostali do tempa a hrali sme disciplinovane v útoku aj v obrane. Plnili sme trénerove pokyny a trpezlivou hrou si vytvorili pohodlný náskok. Ten sme si udržovali a osem minút pred koncom sme viedli až o 20 bodov. Potom prišiel náš veľký výpadok. Poprad pritvrdil hru, začal riskovať a my sme ostali zaskočené. Posledná štvrtina bola z našej strany veľmi nevydarená. Dovolili sme v nej Popradu až 27 bodov a v útoku sme kopili chyby pri súperovom nátlaku. Popradu sa podarilo vrátiť späť do zápasu a záver tak bol dramatický. Hoci sme si výhru už nepustili, takéto hluché momenty si nemôžeme v budúcnosti dovoliť.“