Banskobystrické pumy cestovali na svoj druhý zápas sezóny za súperom do Šamorína. Ani ten však nepriniesol chuť sladkého víťazstva.

ŠBK Šamorín vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 75:43 (40:15)

Najviac bodov: Vyňuchalová 18, Beronja 15, Slezáriková 12 – Števulová 12, Matejčíková 11, Piperková 5

Pumy_GAKE-35Zápas začali lepšie domáce hráčky, ktoré produkovali kvalitnú obranu, z čoho vyplývala aj rýchla hra v útoku. Po piatich minútach hry viedli Šamoríčanky 10:3, keďže pumy premenili len jeden trojbodový strelecký pokus. I keď sa Bystričankám podarilo prelomiť streleckú smolu, nedokázali zastaviť už rozbehnuté domáce hráčky a tak po prvej štvrtine svietil na tabuli stav 27:13 z pohľadu Šamorína. Pumy nedokázali nájsť ten správny recept na obranu súpera ani v druhej štvrtine a naopak domáce sa až veľmi ľahko dostávali do dobrých streleckých pozícií. Na polčas do šatne odchádzali zverenkyne Miloslava Michálika už s 25 bodovým mankom.

Ani zmena strán a polčasová prestávka nepomohla Bystričankám k lepšiemu výkonu. Domáce boli pri chuti a nedovolili hosťujúcim hráčkam znížiť bodový rozdiel v tretej štvrtine. Rovnaký priebeh mala hra aj v poslednej 10-minútovke. Šamoríčanky ovládli podkošový priestor a v druhom kole slovenskej extraligy zvíťazili nad bystrickými pumami 75:43. Tie si tak budú musieť na svoje prvé tohto sezónne víťazstvo ešte počkať.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera): „Súper zaslúžene zvíťazil, keď dokázal využiť naše chyby. Nenadviazali sme na výkon z nedele a musíme na tento zápas čím skôr zabudnúť. Najväčšie rezervy sme mali asi v komunikácií či už v obrannej, ako aj v útočnej fáze.“

Petra Števulová (kapitánka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Dnes som takýto zápas vôbec neočakávala. Chceli sme hrať bojovne a rýchlo, čo sa však skôr darilo nášmu súperovi. Zlá obrana sa odzrkadlila ihneď v prvej štvrtine, kde sme dostali veľmi veľa bodov. No bolo to len druhé kolo a zápasov máme pred sebou ešte mnoho, takže treba mať hlavu hore a pracovať na odstránení chýb.“

V poradí druhý domáci zápas sa odohrá už túto sobotu 8. októbra o 18.00 hod proti BAM Poprad.