Bystrické basketbalistky vycestovali na druhý zápas v nadstavbovej časti a poradili si s nováčikom extraligy Nitrou. Domov si tak odnášajú ďalšie dva body.

BK Junior UFK Nitra vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 51:56 (24:32)

Najviac bodov: Kováčiková, Sailerová 10, Fehérová 8 – Števulová 12, Matejčíková, Striešová 11

V úvode zápasu sa obe družstvá snažili hrať rýchlo dopredu, avšak nepresnosť v streľbe nedovolila ani jednému tímu odísť viacbodovým rozdielom. I napriek lepšiemu útočnému doskoku Nitry nedokázali domáce skórovať a štvrtinu vyhrali len s dvojbodovým rozdielom. V druhej časti jednoznačne dominovali pumy, keď sa im oproti siedmim bodom domácich podarilo nastrieľať až sedemnásť bodov. Bystričanky si dokázali vytvoriť náskok najmä vďaka streleckej úspešnosti z diaľky, keď do polčasu dokázali premeniť päť trojbodových pokusov.

Po polčasovej prestávke otvorili skóre úspešnou trojkou bystrické basketbalistky. Tým sa darilo zvyšovať svoj náskok, až na krátke strelecké ticho na strane oboch družstiev. Nitra sa prebrala až v siedmej minúte, dovtedy sa im strelecky vôbec nedarilo. To už však mala Bystrica našliapnuté a po vylúčení domáceho trénera si pohodlne zvyšovala svoj trinásťbodový náskok. Posledná štvrtina sa niesla v znamení prvej, keď sa obom družstvám podarilo skórovať až po troch minútach štvrtej časti hry. Nitra zabrala na plné obrátky a v priebehu štyroch minút znížili náskok len na šesť bodov. V posledných sekundách sa Nitre dokonca podarilo znížiť náskok na tri body, avšak Bystrica si poslednými trestnými hodmi zvýšila skóre a vyhrala tak nad Nitrou o päť bodov v pomere 56:51.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent družstva ŠKP 08 Banská Bystrica): „Úvod zápasu bol vyrovnaný a s domácimi sme sa naťahovali o každý bod. V druhom dejstve sme zapli na vyššie obrátky a v tom sme pokračovali až do 28. minúty. Bol z toho náskok osemnástich bodov a črtal sa bezproblémový záver. Hráčky Nitry však zabojovali a s prispením našich zbytočných chýb sa dostali späť do zápasu. Našťastie sme víťazstvo uhájili a pripísali si do tabuľky ďalšie dva dôležité body.“

Petra Števulová (kapitánka ŠKP 08 Banská Bystrica): „V Nitre sme vybojovali dôležité víťazstvo aj napriek tomu, že sme nehrali podľa našich predstáv. Robili sme chyby, mali sme mnoho nezmyselných strát, v obrane nám dosť často zlyhával doskok. Sú to veci, ktoré vieme, ale tento zápas nám nešli tak jednoducho ako inokedy. V ďalších zápasoch sa musíme vyvarovať podobným momentom a udržať koncentráciu počas celého zápasu, aby sme sa na konci nemuseli báť o výsledok. Napriek všetkému nás veľmi teší výhra a už sa ideme chystať na Poprad, ktorý privítame na domácej palubovke už túto stredu.“

U6 v stredu 22. februára privítajú pumy na domácej palubovke basketbalistky Popradu. Začiatok duelu je naplánovaný na 18.00 hod.

Tabuľka Extraligy žien 2016/17 skupiny o 5.-8. miesto

Por. Družstvo Zápasy Výhry Prehry
Skóre
Rozdiel Body
5.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica
16
7
9
911 : 1119
-208
23
6.
BAM Poprad
16
6
10
875 : 1133
-258
22
7.
BKM Junior UKF Nitra
16
3
13
856 : 1153
-297
19
8.
BK Slovan Bratislava
16
1
15
757 : 1255
-498
17