Po vysokom domácom víťazstve nad Liptákmi sa barani predstavili na ľade kamzíkov z Popradu. Mužstvo spod Tatier v tejto sezóne nepatrilo k obľúbeným súperom Banskobystričanov, nakoľko barani vyhrali iba jeden zo štyroch vzájomných stretnutí.

Banskobystričanom nevyšiel úvod stretnutia, keď po siedmych minútach prehrávali o dva góly. Už v tretej minúte vyťahoval Lukáš puk zo svojej bránky po strele Abdula spred bránkoviska. Druhý gól pridal bývalý hráč spod Urpína Buc, ktorý v siedmej minúte potrestal faul Trecapelliho presnou strelou švihom. Tento stav mohli barani ešte do prestávky zmeniť. Marek Bartánus nevyužil prečíslenie dvoch proti jednému a v závere ešte Kabáč tečoval Hohmannovu strelu, ktorá narobila Kováčovi problémy.

Domáci gólman Kováč sa predviedol aj v 23. minúte pri dorážke Asselina. V 27. minúte Kováč uchmatol gól z hokejky hosťujúceho Gabora, ktorý zoči-voči mal pred sebou iba poloprázdnu bránu. Vzápätí sa ocitol puk v bránke na druhej strane, keď Štrauchovu prihrávku spoza brány si za svoj chrbát nešťastne zrazil brankár Lukáš. V 37. minúte sa Poprad znova presadil v presilovej hre a presný zásah Svitanu vyhnal Lukáša z brány. Barani ešte stihli odpovedať v závere druhej dvadsaťminútovky prostredníctvom Brittaina, ktorý vymietol horný roh popradskej svätyne.

Fínsky brankár hostí Lassila sa predviedol v 42. minúte, keď hasil Mihálikovu chybu a zakončenie Svitanu. Na druhej strane mohol baranov vrátiť do hry Skalický, toho však so šťastím vychytal Kováč. Efektivita popradských presilových hier pokračovala aj v 47. minúte. Tretiu početnú výhodu domácich využil tečom Petranovej strely Paločko a zvýšil na 5:1. Hostia ešte nezložili zbrane a tlačili sa dopredu. Proti však bol výborný Kováč, ktorý zneškodnil aj tutovky Brittaina či Giľaka. Definitívnu podobu skóre uzavrel v 57. minúte svojim druhým gólom v zápase Patrik Svitana.

Tipsport liga – 45. kolo – Poprad

HK Poprad vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Góly: 3. Abdul (Matej Paločko, D. Bondra), 7. Buc (Svitana), 27. Štrauch, 37. Svitana (Buc), 48. Matúš Paločko (Petran), 57. Svitana (König) – 38. Brittain (Giľák). Zápas sledovalo 1098 divákov

Zostava HK Poprad: V. Kováč – König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Krempaský, Davydov – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Buc, Heizer, Matúš Paločko – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – Hvíla, Ježek, Miškovec

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (37. Lassila) – Sedlák, Košecký, Kubka, V. Mihálik, Gélinas, Trecapelli, Delisle, J. Brejčák – Giľák, Bortňák, Brittain – Hohmann, Tamáši, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč

V nedeľu 11. februára čaká na baranov šláger kola na ľade Nitry. Úvodné buly je stanovené na 16.00 hod.