V dohrávke 22. kola Corgoň ligy cestovali hráči Dukly Banská Bystrica do Trenčína. Hostia, povzbudení víťazstvom nad Senicou chceli potrápiť aj ďalšieho favorita z vrchných priečok tabuľky.

AS Trenčín – FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:1)

Góly: 82. Bero, 86. Baéz, 90. Hajradinovič – 36. Chrien, ŽK: Kleščík – Rejdovian, Savič, Považanec, rozhodoval: Straka, 2562 divákov

Zostava AS Trenčín: Volešák – Čögley, Ramón, Kleščík, Holúbek – Baéz (90. Ďuriška) – Mondek, Mišák (81. Bero), Jairo (64. Hajradinovič), Simon – Malec
Zostava FK Dukla B. Bystrica: Budinský – Vajda, Nosko, Teixeira – Ľupták – Kliment, Chrien (69. Plavšič), Považanec, Savič – Rejdovian (61. Slančík), Peňaška

FK Dukla Banska Bystrica - AS Trencin, Banska Bystrica, 21.9.2013_ 38V prvej polovici úvodného dejstva nebola k videniu žiadna vážnejšia gólová príležitosť. Prvý strelecký pokus prišiel po protiútoku, a to z kopačky hosťujúceho Jana Klimenta, ale na jeho strelu z hranice šestnástky bol trenčiansky gólman Volešák pripravený. V 28. minúte bol opäť v permanencii Kliment, a znovu sa ocitol v brejkovej situácii a v ceste mu stál už len jeden obranca súpera. Za ručnú brzdu zatiahol Ramón Rodríguez da Silva, ktorý prenikajúceho útočníka evidentne fauloval, avšak rozhodca mal iný názor. V týchto chvíľach bola aktívnejšia hosťujúca Dukla, čo potvrdila v 36. minúte aj gólovo. Po faule na Peňašku si loptu postavil Považanec. Najprv z priameho kopu trafil len múr, ale lopta sa odrazila späť k jeho nohám a poslal ju späť do ohňa. Najlepšie sa zorientoval Martin Chrien, ktorý strelou do pravého vinkla poslal červeno-bielych do vedenia. O tri minúty dal konečne vedieť o sebe aj Trenčín, konkrétne Tomáš Malec sa odpútal od brániaceho súpera a z ťažkej pozície mieril tesne nad bránu. Zverenci Norberta Hrnčára naďalej hrozili častými brejkami, ale postupne bolo vidieť aj ofenzívnu snahu domácich. V závere prvej 45-minútovky hlavičkoval po rohovom kopu opäť Malec, avšak gólman Budinský hravo zasiahol a jeho tím tak išiel do šatne s najtesnejším náskokom.

Do druhého dejstva vstúpili Trenčania veľmi aktívne. V 47. minúte Jairo da Silva posielal strieľanú prihrávku na prednú žrď, no Patrik Mišák netrafil priestor brány. Veľkú možnosť na druhý presný zásah mal Chrien, no po centri hlavičkoval tesne vedľa. Domáci si v nasledujúcich momentoch nedokázali zásluhou pevnej obrany Dukly vytvoriť vážnu možnosť na strelenie vyrovnávajúceho gólu, ich tlak bol neefektívny. Až v 68. minúte po rohovom kope nebezpečne hlavičkoval Peter Kleščík, ale tesne minul.  V 70. minúte pálil hosťujúci Patrik Vajda z vnútra šestnástky, ale svoj pokus nedokázal v dobrej streleckej pozícii zmestiť medzi tri žrde. V týchto chvíľach bol pri lopte Trenčín, ale jeho snaha často stroskotávala v hustej sieti brániacich hráčov Banskej Bystrice. V 82. minúte si domáci Moses Simon dokázal položiť obrancu, ale zoči-voči Budinskému neuspel. V tutovej príležitosti nastrelil brvno. To ho však až tak nemuselo mrzieť pretože o minútu neskôr zahral štandardku Haris Hajradinovič, na vysokú loptu si najlepšie vyskočil Matúš Bero a hlavičkou k žrdi zariadil Trenčanom vytúžené vyrovnanie. Následne prišiel tlak zverencov Martina Ševelu a do pokutového územia vojakov lietal jeden center za druhým. Na hranici veľkého vápna sa ocitol pri lopte Aldo Baéz a skúsil vypáliť. Popod padajúceho Budinského sa lopta dostala až do brány a Trenčín rázom viedol 2:1. V závere pochopiteľne domáci poľavili a snažili sa kontrolovať hru, čo sa im darilo. Navyše v nadstavenom čase pridal posledný úder pod pás Dukly Hajradinovič. Z veľkej vzdialenosti zahral priamy kop, pričom skúsil ohroziť priamo Budinského. Strela tesne pred ním skočila a prekvapený gólman hostí lovil loptu zo siete tretíkrát v priebehu deviatich minút. Trenčín zaslúžene otočil stav stretnutia a potvrdil tak skvelú domácu formu, naopak druhé polčasy na ihriskách súperov sú pre Duklu v tejto sezóne zakliate.

Ďalší duel odohrajú Banskobystričania opäť na cudzej pôde. V rámci 23. kola pocestujú do Myjavy, kde si zmerajú sily s tamojším Spartakom. Duel je naplánovaný na sobotu 22. marca o 17.00 hod.