Prvý zápas – prvá výhra. Tak sa ujal kormidla staronový kouč basketbalistov Banskej Bystrice Miroslav Grznár. Po zápase v Leviciach však v rámci 30. kola Eurovia SBL čakal na domácich policajtov ťažký oriešok – majstrovský Inter Bratislava.

ŠKP Banská Bystrica – BK Inter Incheba Bratislava 84:83 (32:25,11:22,22:19,19:17)

Najviac bodov: Žiak 20, Berkis 18, Körner 15  – Sedmák 20, Milošević 17, Babić a Bílik 14

TH: 24/31 – 17/22,  Trojky: 10 – 10, Fauly: 18 – 23

Basketbal - SKP Banska Bystrica - Iskra Svit - 23.12.2014 - Banska BystricaPred týmto zápasom v tabuľke siedmi Bystričania vstúpili do zápasu s bratislavským Interom tou správnou nohou. Úvodný hod na kôš od Berkisa síce nebol úspešný, no vzápätí domáci spustili paľbu. Od začiatku boli v tesnom vedení, prvý náznak odpútania sa od súpera prišiel v polovici prvej desaťminútovky. Za necelých päť minút stihli nastrieľať favoritovi osemnásť bodov, stav bol 18:12. Neskôr bol z toho už osembodový náskok, policajti neprestávali triafať do čierneho a napokon sa skóre zastavilo na číslach 32:25. Bola to poriadna prestrelka, no v nasledujúcich minútach sa obraz hry zmenil.

Bystrica si držala slušný náskok aj na začiatku druhej štvrtiny, no po dvoch minútach nastal akýsi zlom. Tieto chvíle patrili bratislavskému celku, ktorí spresnil koncovku, naopak zverencom Miroslava Grznára to akosi prestalo padať. A tak po necelých troch minútach už boli naklonené misky váh na stranu hostí, ale len zľahka, ich náskok bol po počas týchto momentov najviac jednobodový. Za prvých päť minút tejto časti zaznamenali hráči spod Urpína len sedem bodov. V úvodnej to bolo osemnásť a to dokumentuje streleckú nemohúcnosť, ktorá na nich dopadla. Klub zo západnej metropoly Slovenska tiež nejako nehviezdil, avšak túto časť zvládol pomerom 11:22 a to mu stačilo aby sa dostal do vedenia 43:47.

Basketbal - SKP Banska Bystrica - Iskra Svit - 23.12.2014 - Banska BystricaPred druhým polčasom bolo všetko prakticky otvorené. Štvorbodové manko sa podarilo na radosť prítomných divákov na Štiavničkách Banskobystričanom zmazať a po tri a pol minúte hrania sa mohlo začať odznova. Druhá polovica tejto pasáže hry priniesla pomerne veľké množstvo nedovolených zákrokov a čo je hlavné, aj vyše dvojminútový výpadok bez bodovania zo strany hosťujúcich hráčov. To využili Stredoslováci a po dlhom čase sa opäť dostali do vedenia. Avšak jedenásť sekúnd pred klaksónom poslal trojkou do najtesnejšieho náskoku 65:66 Bratislavčan Sedmák. To ale nič nemenilo na tom, že Bystrica zvládla tieto minúty na výbornú, vyhrala ju 22:19.

Ak si druhý tím tabuľky myslel, že to bude prechádzka rajom, bol na omyle. ŠKP bojovalo s úradujúcim šampiónom do posledných chvíľ a posledná pasáž hry bola najvyrovnanejšou. Počas prvých dvoch a pol minút nedokázalo jedno či druhé mužstvo skórovať. Túto šnúru ako prvý pretrhol banskobystrický celok trojbodovým zásahom Munksa. Hneď vzápätí sa na druhej strane presadil rovnako za tri body Kosa a tak sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú. Tak tomu bolo až do posledných sekúnd. Minútu pred koncom Berkis poslal Bystricu do trojbodového vedenia, čo bolo mimochodom najväčší rozdiel zaznamenaný na jednej či druhej strane v tejto poslednej časti. Následne sa ale podarilo hosťom ešte dvakrát vyrovnať a navyše 22 sekúnd pred koncom Starosta upravil na 82:83. Vtedy by sa napätie dalo krájať a deväť sekúnd pred koncom prinavrátil body na stranu Bystrice Žiak. Skóre 84:83 a výhru domácich mohol zmariť po time-oute päť sekúnd pred koncom Miloševič, no netrafil. V strhujúcom závere tak nakoniec uspeli Banskobystričania pomerom 84:83 a pripísali si mimoriadne cenný skalp.

Víťaznú šnúru budú môcť basketbalisti ŠKP predĺžiť už v piatok 30. januára na palubovke Svitu. Začiatok zápasu je stanovený na 18.00 hod.