Po dvoch stretnutiach na palubovkách súperov sa basketbalisti Banskej Bystrice konečne predstavili aj na Štiavničkách. V rámci 25. kola Eurovia SBL privítali hráčov MBK Handlová. Tí sa nachádzali na výbornej štvrtej priečke a v dueli so siedmym ŠKP boli miernym favoritom.

ŠKP Banská Bystrica – MBK Handlová 86:89 (23:19,28:24,14:27,20:19)

BBO_0985Do stretnutia vstúpili Bystričania úspešne a po úvodných 84 sekundách dokonca vyhrávali o päť bodov. Hra sa postupne vyrovnala a do tesného vedenia sa dostala niekoľkokrát aj Handlová. Posledná minúta a pol priniesla rozuzlenie, domáci boli bezchybný v koncovke, hostia dvakrát netrafili a nepresní boli aj v rozohrávke. Vďaka tomu otočili sedembodovou šnúrou výsledok zo 17:19 na 24:19.

Zverenci trénera Martina Blaha nadviazali na úspešnú koncovku prvej časti aj na začiatku tej druhej. Handlovčanom zvlhol pušný prach, čo využili hráči zo Štiavničiek na vytvorenie si veľkého 15-bodového náskoku minútu a pol pred polčasovým klaksónom. Až do jeho zaznenia sa už ale červeno-bieli nedokázali presadiť a handlovský MBK dokázal znížiť na 52:43.

BBO_0807Mierne favorizovaní handlovskí baníci vstúpili do tretej pasáže zápasu tou správnou nohou. Naopak basketbalistom spod Urpína sa prestalo dariť v zakončení. Z deväťbodového náskoku na začiatku tejto časti nebolo po piatich minútach zrazu nič. Na svetelnej tabuli svietiace skóre 56:56 znamenalo, že sa mohlo začať odznova. V nasledujúcich chvíľach sa previnili policajti množstvom nedovolených zákrokov, efektívnosť v koncovke tiež nebola ideálna. Hráči Handlovej takisto neboli ani zďaleka stopercentný, napriek tomu túto časť zvládli excelentne pomerom 14:27, celkový sumár pred poslednou časťou bol 66:70.

Štvorbodové manko sa dlho hráčom na domácej palubovke nedarilo zmenšiť. Od siedmej minúty ale zabojovali a tieto momenty boli prevažne v ich réžii. Štyri minúty chýbali do konca duelu, keď sa húževnatým Banskobystričanom podarilo prinavrátiť si vedenie, aj keď len maličké, jednobodové. O drámu teda bolo postarané. V úplnom závere bystrickí hráči zaznamenali dve jeden a pol minútové pasáže bez skórovania. Handlovčania si už tesné vedenie v krušnom závere dokázali postrážiť a uchmatli cenné body po výhre 86:89.

V stredu 14. januára pocestujú zverenci trénera Martina Blaha na palubovku poslednej Nitry. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00  hod.