Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje množiace sa vlámania do pivníc na sídlisku Rudlová-Sásová. Na začiatku mesiaca, 6. februára, začali trestné stíhanie trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody kvôli vlámaniam na Kráľovohoľskej a Rudohorskej ulici.

„V presne nezistenom čase sa páchateľ vlámal do pivníc v bytových domoch na Kráľovohoľskej a Rudohorskej ulici v Banskej Bystrici. Okrem iných vecí páchateľ ukradol z pivníc aj lyže. Na Rudohorskej ulici zachytila kamera podozrivú osobu, ktorá má cez ľavé plece prevesený čierny vak na lyže s nápisom Blizzard,“ približuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Podozrivá osoba mala oblečenú tmavú bundu s kapucňou bledej farby, šedú čiapku a modré rifle. Ide o muža vo veku 30 až 40 rokov, je chudšej postavy, vysoký 180 až 190 cm.

V súvislosti s vyšetrovaním tejto trestnej činnosti žiada občanov, ktorí 5. februára 2019 v čase okolo 9.00 h, videli na Rudohorskej ulici tohto podozrivého muža alebo majú o ňom akékoľvek informácie, aby sa ozvali na t. č. 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, prípadne prostredníctvom facebookovej stránky Policajného zboru a pomohli skutky objasniť.