S istotou zotrvania na 8. mieste cestovali hráči Podbrezovej na svoj posledný ligový duel v sezóne do Bratislavy. Domáci Slovan bol jasným favoritom, i keď aj on mal už istú druhú priečku a ani v prípade prehry či výhry by túto pozíciu nezmenil.

ŠK Slovan Bratislava vs. FO ŽP Šport Podbrezová 2:2 (0:1)

Góly: 63. S. Šefčík, 90.+ Priskin (z pok. kopu) – 30. Podio, 67. Rendla, ŽK: 29. Podaný – 35. Peševski, 80. Viazanko, 88. Ľ. Kupčík, 90.+ P. Šarfranko. Zápas sledovalo v Bratislave 528 divákov.

Zostava ŠK Slovan Bratislava: Greif – Kotula, Simovič, Sekulič, Podaný – V. Savičevič, G. Scott (65. Kopičár) – Kele (54. M. González), F. Kubík, S. Šefčík (90.+ Lády) – Priskin

Zostava FO ŽP Šport Podbrezová: P. Lukáč – M. Turňa, Krivák, Kostelný, L. Djordjevič – Podio, P. Vajda (87. Ľ. Kupčík) – Viazanko, Peševski (70. R. Duda), P. Šafranko – Rendla

Futbal - Fortuna liga - FO ZP Sport Podbrezova vs. FC Spartak Trnava - 13.05.2016 - Podbrezova

Už v štvrtej minúte stretnutia zaujala po prihrávke Kubíka to vyskúšal z hĺbky ihriska nebezpečnou strelou Savičevič a len tesne minul ľavý vinkel. Na druhej strane už o pár sekúnd po centri Podia hlavičkoval nikým nestrážený Peševski, no jeho zakončenie sa medzi tri žrde nevošlo. V dvadsiatej minúte hneď dvakrát zakončoval ,,belasý“ Priskin, no na prvýkrát nevyzrel na gólmana železiarov Lukáča a jeho následný strelecký pokus zblízka minul cieľ. O desať minút, keď sa naplnila polhodina hry, sa ako keby potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš. Paradoxne hneď úvodné priame ohrozenie brány Greifa skončilo gólom. Výborne zrežíroval priamy kop Podio, ktorý z nie príliš jednoduchej pozície nečakane vystrelil a jeho pokus z hranice šestnástky mieril k žrdi. Aktívny Podio mohol pridať v krátkom časovom slede druhý presný zásah, to by však jeho výstavný projektil z 30-tich metrov mieriaci do horných miest brány nesmel zneškodniť efektným zákrokom Grief. Do šatní sa tak šlo za stavu 0:1 pre Podbrezovú.

Druhý polčas sa niesol v znamení tlaku Bratislavčanov. Gonzales odviedol skvelú prácu na ľavom krídle a následne našiel v dobrej streleckej pozícii Savičeviča, ktorý len tesne minul ľavú tyčku. O päť minút sa však predsa domáci dočkali vyrovnania, po jednom z brejkov bol strojcom tohto gólu Savičevič, keď našiel pred odkrytou bránou úplne voľného Šefčíka, ktorý nemohol nedať. O päť minút ale ukázali Podbrezovčania ich efektivitu v koncovke a prinavrátili si vedenie. Autorom trefy do čierneho bol Rendla, ktorý skóroval z bezprostrednej blízkosti. Slovanu sa krátil čas, na väčší vzruch pred jednou či druhou svätyňou sa čakalo až do 81. minúty, kedy sa belasým po druhýkrát mohlo podariť dotiahnuť náskok súpera. Vtedy sa ocitol v obrovskej príležitosti Kubík, no približne z päťky nemieril presne. Ten istý hráč mal ďalšiu veľkú príležitosť už v nadstavenom čase, keď strieľal zo šestnástky a k odrazenej lopte sa dostával Lády. Ten bol však nedovolene atakovaný Šafrankom a nasledovala penalta pre Slovan. S prehľadom ju využil Priskin, ktorý tak stanovil konečnú remízu 2:2.