V 11. kole najvyššej súťaže vo futsale odohrali Banskobystrickí futsalisti zápas s FTVŠ UK Bratislava. Do Bratislavy nevycestovali z rôznych dôvodov až desiati hráči, ktorí nastúpili aspoň v jednom zápase za MIBU. V piatok si teda odkrútili premiéru v najvyššej súťaži štyria hráči (Róbert Kútik, Ondrej Dobrota, Marek Jakuba a Marek Plško).

FTVŠ UK Bratislava vs. MIBA Banská Bystrica 4:2 (2:2)

Góly: V. Matyi, D. Gála, M. Nestorík, P. Štefaňák – O. Dobrota, P. Širka. Zápas sledovalo 30 divákov.

Zostava MIBA: A. Krejčí – M. Konder „K“, P. Peniak, P. Širka, P. Tužinský, O. Dobrota, R. Kútik, M. Plško, M. Jakuba

Futsal - 1. Slovenska liga vo futsale - MIBA Banska Bystrica vs. FTVS UK Bratislava - 16.09.2016 - Banska Bystrica

Úvodné minúty mali viac loptu na svojich halovkách domáci, ale do šance sa nedostali. Banskobystričania hrali od začiatku zo zabezpečenej obrany a príležitosti si vytvárali po brejkových situáciách. V 3. minúte po faule hosťujúceho hráča mali domáci možnosť zo štandardnej situácie, ale Škrobák nezužitkoval prihrávku od spoluhráča. V 6. minúte využil chybu v rozohrávke Dobrota, spoločne so Širkom sa rútili na bránu domácich, ich kombináciu zakončil Dobrota a otvoril zápasové skóre. V 7. minúte sa situácia zopakovala, keď Dobrota zachytil zlú prihrávku domáceho hráča, prihral Širkovi, ktorý sa ocitol sám pred domácim brankárom Maglenom, ale ten jeho strelu vyrazil na rohový kop. V tej istej minúte sa domáci dostali do brejkovej situácie a Matyi vyrovnal na 1:1. V 8. minúte druhýkrát hostia faulovali a domáci mali veľmi dobrú príležitosť zo štandardnej situácie, ale strelu vyrazil hosťujúci brankár Krejčí. O malú chvíľu mali ďalšiu šancu domáci, keď sa ocitol pred hosťujúcim brankárom Škrobák, ale jeho strelu Krejčí vyrazil na roh. V ďalšom priebehu mali obidve mužstvá šance na strelenie gólu, ale ich nedokázali využiť. V 15. minúte sa MIBE podarilo streliť druhý gól, keď Dobrota nahral voľnému Širkovi, ktorý zakončil do odkrytej brány. O minútu neskôr sa opäť domácim podarilo vyrovnať na 2:2 zásluhou Gála. V 17. minúte si najprv vypracovali dobrú príležitosť domáci, ktorú Krejčí zneškodnil a následne z protiútoku neuspel zoči-voči Maglenovi hráč hostí Jakuba. O minútu neskôr sa dostal do sľubnej šance Širka, ale Maglen jeho príležitosť zlikvidoval. V poslednej minúte prvého polčasu sa dostal do dobrej pozície Kútik, ale loptu si nešťastne predkopol a skôr pri lopte bol domáci brankár Maglen. Mužstvá išli do kabín za polčasového stavu 2:2.

Futsal - 1. Slovenska liga vo futsale - MIBA Banska Bystrica vs. FTVS UK Bratislava - 16.09.2016 - Banska Bystrica

Hneď na úvod druhého polčasu mali možnosť streliť tretí gól hostia, ale Tužinský zakončil nepresne. V 23. minúte domáci hráč vystrelil z ľavej strany na Krejčího bránu, ale ten jeho strelu vyrazil. V 24. minúte sa dostal najprv do šance kapitán MIBY Konder a potom následne aj Jakuba, ale ich príležitosti zneškodnil Maglen. V 25. minúte si Nestorík narazil loptu so spoluhráčom, v mikrosúboji s Krejčím uspel domáci hráč a FTVŠ sa prvýkrát v zápase dostala do vedenia. O tri minúty neskôr strelil ďalší gól Štefaňák a domáci odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov. V 29. minúte sa dostali do šance hostia, ale Konder nastrelil konštrukciu Maglenovej brány. O malú chvíľu neskôr nevyužil príležitosť Plško, keď ho vychytal Maglen. V ďalšom priebehu sa hostia snažili znížiť, ale svoje šance nevyužili. Na druhej strane mali domáci viac priestoru na realizáciu kombinácií, ale ich nedokázali zužitkovať do strelenia ďalšieho gólu. V 34. minúte po faule domácich mali možnosť štandardnej situácie hráči MIBY, domáci brankár Maglen opäť podržal svoje mužstvo, keď ani na dvakrát nedovolil hosťom znížiť. Posledných päť minút sa Banskobystričania v powerplay snažili ešte niečo spraviť s výsledkom, ale do konca stretnutia už nepadol žiadny gól. V druhom meraní síl MIBY Banská Bystrica s FTVŠ UK Bratislava prehrali rovnako ako na domácej palubovke 2:4.

Povedal po zápase:

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na štvrtý zápas do Bratislavy sme necestovali s veľkými ambíciami, keďže nám chýbalo až desať chalanov z kádra. V deň zápasu sme museli dopísať dvoch nových hráčov a ďalší dvaja si tiež odkrútili premiéru v najvyššej súťaži. Z tohto dôvodu sme prispôsobili aj taktiku v zápase. Od úvodnej minúty sme sa zamerali na obranu, súperovi sme prenechali držanie lopty a vyrážali sme do rýchlych protiútokov. V prvom polčase sme dvakrát išli do vedenia, no po našich chybách v rozohrávke súper okamžite vyrovnával. Polčas sa teda skončil nerozhodne, hoci pre nás nebol v jeho závere odpískaný evidentný pokutový kop na Kondera. Obraz hry v druhom polčase sa nezmenil, avšak naša defenzíva už nefungovala tak ako v prvom a po dvoch nedôrazných bráneniach sme inkasovali góly. Od tohto momentu sme všetko vsadili na ofenzívu, no bohužiaľ sme nedokázali premeniť štyri či päť čistých gólových šancí. Na druhej strane mal aj súper viac priestoru na svoje kombinácie, ktoré taktiež už nevyužil. Za zápas u tretieho tímu tabuľky musím všetkých chalanov pochváliť za bojovnosť a s trochou šťastia sme si mohli odviesť bod od súpera, ktorý je z môjho pohľadu nepochopiteľne na treťom mieste tabuľky.“

Ostatné výsledky 11. kola:

Futsal Team Levice – AcrossPinerola Bratislava 1:2 (0:0)
MFsK Nitra – WildBoys ’02 Bratislava 5:6 (2:3)
FK Dragons Podolie – ŠK Makroteam Žilina 3:4 (2:2)
Slov-Matic FOFO Bratislava – MFK Tupperware Nové Zámky – hostia sa nedostavili na zápas

Najbližšie sa futsalisti MIBY predstavia na domácej palubovke s desaťnásobným majstrom Slovenska vo futsale Slov-Maticom FOFO Bratislava a to v piatok 16. decembra o 20.00 hod  v športovej hale Dukla na Štiavničkách.

Tabuľka 1. Slovenskej ligy vo futsale 2016/17 po 11. kole

1. ŠK Pinerola Bratislava 11 9 2 0 68:20 29
2. Slov-Matic FOFO Bratislava 10 9 0 1 87:23 27
3. FTVŠ UK Bratislava 11 8 0 3 47:51 24
4. Futsal Team Levice 11 6 0 5 34:36 18
5. ŠK Makroteam Žilina 10 4 2 4 41:42 14
6. FK Dragons Podolie 11 2 4 5 44:51 10
7. Wild Boys ’02 Bratislava 10 3 1 6 31:47 10
8. MIBA Banská Bystrica 11 2 3 6 35:55 9
9. MFK Tupperware Nové Zámky 10 2 2 6 36:64 8
10. MFsK Nitra 11 0 2 9 25:59 2