S novým školským rokom otvorilo svoje brány aj oratórium v banskobystrickom Saleziánskom mládežníckom stredisku. Nedeľné popoludnie tak v Sásovej opäť patrilo deťom, ktoré sa bavili na podujatí Maxistretko.

Pri opornom múre, na lúke či ihriskách, s rozprávkovými postavičkami, slávnymi osobnosťami či vymyslenými ľudmi. Saleziánske akcie sa menia, jedno však ostáva rovnaké. Usmiate tváre množstva detí nechýbali ani na Maxistretku, ktoré oficiálne otvorilo brány saleziánskeho oratória pre školský rok 2011/2012.

Tentokrát však išlo o život! Gargamel totiž otrávil všetkých Šmolkov, ktorých mohol zachrániť len zázračný elixír z dielne samotného „lovca modrých príšeriek“. Rozprávkovým postavičkám teda nezostalo nič iné ako požiadať o pomoc svojich priateľov z Banskej Bystrice. Tí mali plniť najrôznejšie úlohy a získať tak peniaze, ktoré Šmolkovia u Gargamela vymenia za liečivú medicínu. Vyzbierané rozprávkové financie následne zákerný čarodejník investuje do vysnívanej Playstation. Deťom bol v rámci odovzdávania peňazí poskytnutý povolený doping v podobe sladkostí či adrenalínových zážitkov.

Podujatie zorganizovali animátori zo Saleziánskeho mládežníckeho strediska. Dni plné hier a radosti v príjemnom prostredí však nekončia. Každý deň môže byť vyplnený hrou či inou zaujímavou a zábavnou aktivitou. Oratórium (herne+ihrisko) ako aj bezplatné krúžky či „stretká“ štartujú už od tohto mesiaca. Viac info na stránke Saleziánov.