Viacero mladých banskobystrických hudobných zoskupení predstavilo v poslednom období nové videoklipy. Už dávnejšie sásovskí raperi Špeker a Boco, začiatkom mesiaca metalisti z Brainscanu a naposledy prezentovali svoj počin rockeri z Euphory.

Euphory je mladá kapela, ktorá svoju hudbu označuje ako pop-punk. K piesni Nezabudni vyrobili videoklip, ktorý nakrúcali na Námestí SNP a mihne sa v ňom aj niekoľko známych postavičiek Banskej Bystrice.

[youtube pJX-jcdD_1w 640 380]

Z tvrdšieho žánrového súdka je kapela Brainscan, ktorá si posledným albumom vyslúžila nomináciu Radio Head Awards. Aj keď nakoniec ocenenie nezískala, na svoju energickú hudbu zbiera pozitívne ohlasy zo všetkých strán. Na začiatku júna prezentovali videoklip ku skladbe Mr. Nobody. Ten bol natáčaný minulý rok na metalovom festivale Goothom pri Novej Bani.

[youtube XmhuC359t4w 640 380]

Živá je aj banskobystrická rapová scéna. Najviac aktívne je zoskupenie Krok speť, ktoré minulý rok vydalo album. Jeden z členov zoskupenia raper Boco tentoraz v spolupráci so Špekerom pripravili skladbu Hádaj na čo myslím, ku ktorému je videoklip natáčaný v uliciach Sásovej.

[youtube N8_iUSafvnE 640 380]