Nový singel predstavila kapela Sense of the four a skladbu s videoklipom odprezentoval aj sásovský raper Johan. Dve novinky má aj skupina Punkrádio. 

Komunita sásovských raperov je v poslednom období mimoriadne aktívna. Najviac sa do povedomia dostala formácia Krok Speť s albumom Poďme!, následne svoje nové skladby prezentoval aj raper Špeker. Ten sa mihne aj v novom videoklipe jeho súputníka rapera Johana, ktorý bol natočený ku skladbe Večne mladý. Tá by mala vyjsť na pripravovanom albume Nikdy nezabudneš. Scenár ku videoklipy si robil samotný interpret. O réžiu, kameru a strih sa postaral Maniac.

Johan – Večne mladý:

V súvislosti s hip-hopom a rapom sa Banská Bystrica budúci víkend stane centrom Európy tohto  hudobného žánru. Festival Outbreak Europe privíta účastníkov zo 60 krajín a vyvrcholením bude vystúpenie legendárneho amerického zoskupenia The Lords of the Underground.

Krok Speť pozývajú na festival Outbreak Europe:

Zaujímavú novinku predstavila aj skupina Sense of the Four. Skladba Friend sa ocitla na kompilácii banskobystrických kapiel, ktorú nahralo a zastrešilo občianske združenie Urpín. Pieseň mala pôvodne anglický text, po roku však spevák kapely Radomír Čekan prichádza so slovenskou verziou.

Sense of the Four – Friend:

S dvoma novinkami prichádza punk’n’rollová kapela Punkrádio. Tá vznikla v roku 2008 a spočiatku hrala iba prevzaté piesne od známych punkových skupín. Postupne však začali vznikať aj vlastné skladby.

Punkrádio – Banská Bystrica:

Punkrádio – Takéto ženy: