Vyrovnaná semifinálová séria medzi Banskou Bystricou a Nitrou napísala v stredu pod Zoborom svoje piate dejstvo. Obom tímom išlo v zápase o veľa, veď prípadné víťazstvo by ich výrazným spôsobom priblížilo k získaniu finálovej miestenky. Diváci na tradične vypredanom nitrianskom zimnom štadióne boli svedkami sebavedomého predstavenia svojich miláčikov, na ktorých bolo od začiatku badať veľký hlad po úspechu.

HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Góly: 9. König (Tománek), 13. L. Novák (Tománek, König), 22. Tománek (Stümpel, L. Novák), 32. L. Novák (Stümpel, Kuzma), 52. H. Ručkay (Slovák, Milo) – 1. Hudec (Surový, Handzuš), 56. Kudrna (Kytnár). Zápas v Nitre sledovalo 3600 divákov (vypredané).
stav série: 3:2

Zostava HK Nitra: Lakosil – Milo, Mezei, König, Ordzovenský, M. Novák, Kuzma, Bednár – L. Novák, Stümpel, Tománek – Pupák, Štefanka, Bajtek – Slovák, Školiak, H. Ručkay – J. Ručkay, Lelkeš, Mráz – Piačka

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan (32. Andersson) – Čížek, Gründling, Kousalík, Bambúch, Jaborník, Guimond, Biro, M. Rosandič – Hudec, Handzuš, Surový – Kudrna, Kytnár, White – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. HK Nitra - 23.03.2015 - Banska BystricaVstup do stretnutia vyšiel lepšie Banskobystričanom, ktorí sa už v prvej minúte dostali do vedenia po góle kapitána Hudeca. V šiestej minúte mohol náskok hostí zvýšiť Kafka, puk z jeho hokejky však tesne minul tyčku Lakosilovej bránky. O tri minúty neskôr sa po ľavej strane predral do obrannej tretiny baranov Tománek a prihral puk Königovi, ktorého strela z prvej zapadla presne do šibenice banskobystrickej svätyne. V trinástej minúte, počas presilovej hry domáceho tímu, našiel Tománek ideálnou prihrávkou nepokrytého Nováka, a ten z bezprostrednej blízkosti poslal puk ponad ležiaceho Košarišťana do siete. Následne mohol na opačnej strane odpovedať Surový, no jeho strele chýbali centimetre. V poslednej minúte úvodného dejstva takmer potrestali Košarišťanove zaváhanie Školiak so Slovákom.

V prostrednej časti hry dominovalo na ľadovej ploche iba jediné mužstvo. V dvadsiatej druhej minúte zakončil jednoduchú kombináciu po osi Stümpel – Tománek nitriansky kanonier strelou z prvej, na ktorú Košarišťan nestihol zareagovať – 3:1. Banskobystrický gólman bol v plnej permanencii aj v nasledujúcich momentoch, čo nebolo možné povedať o jeho náprotivkovi Lakosilovi, ktorý sa počas celej tretiny takmer nezapotil. V tridsiatej druhej minúte naštartoval zo stredného pásma rýchly únik Novák, po prejdení modrej čiary zbytočne neotáľal a prudkou strelou zo strednej vzdialenosti vyhnal Košarišťana z bránky. Medzi žrďami ho nahradil Andersson. V závere druhej tretiny zaujala ešte príležitosť Slováka, ktorý z dobrej pozície mieril iba tesne vedľa, ako aj predčasný odchod oboch tímov do šatní na pokyn hlavného arbitra po tom, čo na ľadovú plochu dopadlo viacero predmetov z hľadiska.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. HK Nitra - 23.03.2015 - Banska BystricaV poslednej časti hry Banskobystričania ožili, ale ich územná prevaha iba ojedinele vyúsťovala do gólových príležitostí. V štyridsiatej šiestej minúte nebezpečne pálil Handzuš, ku ktorému sa dostal odrazený puk po strele Kousalíka. Hostia následne nevyužili ani ďalšiu dobrú šancu na vrátenie sa do zápasu v podobe presilovej hry po vylúčení Školiaka. Naopak, krátko po návrate skúseného hráča domácich inkasovali, keď Milovu bekhendovú prihrávku upratal za Anderssonov chrbát Henrich Ručkay. V päťdesiatej šiestej minúte síce Kudrna strelou spoza obrancu trafil Lakosilovi popod lapačku a skorigoval stav stretnutia na 5:2, to však bolo zo strany Banskobystričanov všetko. Nitra získala prvý semifinálový mečbal a v piatok bude môcť pod Urpínom rozhodnúť o svojom postupe do finále.

Šiesty semifinálový duel, ktorý sa odohrá v Banskej Bystrici v piatok 27. marca, začne tradične od 17.00 hod.