Po minuloročnom Visegrad Cupe na Králikoch sa po roku opäť stretli milovníci psích záprahov na Majstrovstvách Európy FISTC. Podujatie tejto úrovne sa na Slovensku koná po piatich rokoch.

huskyPreteky sa mali podobne ako vlani aj tentokrát konať na Králikoch. „Na poslednú chvíľu tam neboli tie snehové podmienky optimálne. Bolo potrebné nájsť štyridsaťkilometrové trate, no dohodli sme sa tu na Šachtičkách,“ priblížil riaditeľ pretekov Branislav Slaný. Ten by chcel preteky tejto úrovne pre Banskú Bystricu udržať aj v ďalších rokoch.

Podujatie odštartovalo slávnostným otvorením a predstavením pretekárov na Námestí SNP ešte vo štvrtok, prvé jazdy mali účastníci na programe už v piatok a pokračovali aj v sobotu. Pretekajú 33 masheri z ôsmych krajín. Okrem pretekov je pre návštevníkov vždy od 12-tej hodiny pripravený aj sprievodný program.

Program podujatia bude pokračovať aj v nedeľu, kedy súťažný program začína už od deviatej hodiny. Podujatie vyvrcholí vyhlásením víťazov okolo 16-tej popoludní. Podobne ako v sobotu, aj v nedeľu bude zabezpečená kyvadlová autobusová doprava z parkoviska na Pieninskej ulici nad Sásovou.