Na nevydarený duel s Prievidzou chceli policajti čo najskôr zabudnúť. Tentokrát ich čakal prijateľnejší súper – bratislavská Karlovka. S ňou mali pred týmto duelom pozitívnu bilanciu dve výhry a jednu prehru.

ŠKP B. Bystrica – VŠEMvs Karlovka Bratislava 131:58 (32:15,30:14,31:20,38:9)

Zostava a body Banská Bystrica: Rendla 23, Körner 17, Berkis 14, Thompson 13 & 12 doskokov, Žiak 12 (Rhymes 20, Blagojević 0, Hintoš 0, Maree 0, Moliva 0, Munks III 0, Vojtek 0)

Zostava a body Karlovka: Žilík 14, Bečárik 11, Kožár 9, Hoferica 8, Židzík 5 (Dědeček 5, Krajčír 2, Kucsa 2, Stránsky 2, Hlivák 0, Luley 0)

TH: 16/21 – 13/24, Trojky: 13 – 5, Fauly: 20 – 28

Basketbal - SKP Banska Bystrica vs. BC Prievidza - 11.02.2015 - Banska BystricaÚvod stretnutia priniesol vyrovnanú partiu. V polovici prvej časti však nastal zlom, opraty zápasu prevzal do svojich rúk banskobystrický ŠKP. Za posledné tri minúty sa hosťom nepodarilo skórovať, zatiaľ čo hráčom spod Urpína to sypalo. Za necelých päť minút si pripísali na konto devätnásť bodov a po tejto smršti svietilo na svetelnej tabuli skóre 32:15.

Na začiatku druhej štvrtiny bratislavský celok držal s tým bystrickým krok. Následne sa však zverenci kouča Miroslava Grznára opäť naladili na streleckú vlnu, hostí pohltil strelecký výpadok. Ten dokumentoval napríklad aj Židzik, ktorý sa pri trestnom hode pomýlil v oboch prípadoch. Polčasové skóre 62:29 hovorilo jasnou rečou.

Obraz hry sa nezmenil ani v tretej pasáži duelu. Paľba policajtov sa zastavila rovnako ako predtým nad hranicou 30-tich bodov. Pre basketbalistov Karlovky to bola najúspešnejšia štvrtina, ale prehrali ju 31:20, a to hovorí za všetko. Pred poslednou desaťminútovkou bolo jasné, že Bystričania pokoria stobodovú hranicu.

Basketbal - SKP Banska Bystrica vs. BC Prievidza - 11.02.2015 - Banska BystricaTo sa udialo už po necelých dvoch minútach. Kanonáda neprestávala, aj keď už dávno bolo rozhodnuté o víťazovi. Karlovke, ktorá bola zrejme už na dne fyzických aj psychických síl, sa ešte viac prestalo dariť v koncovke. Zaznamenali štvorminútové suchoty, aj preto sa v tejto časti bodovo nedostali ani na dvojciferné číslo. Naopak, stredoslováci a ich skóre pripomínalo výsledky z NBA, túto časť ovládli pomerom 38:9, celkovo to bolo 131:58. Tento jednoznačný a zaslúžený triumf nechal zabudnúť na vysokú domácu prehru s Prievidzou.

V 34. kole Eurovia SBL sa basketbalisti Banskej Bystrice predstavia na palubovke Handlovej. Zápas je na programe v stredu 18. februára o 18.00 hod.