Mladý raper Marks, respektíve Marko Parničan (19), oslovil svojou hudbou už množstvo nielen mladých poslucháčov. Zaujal však aj svojimi videoklipmi, ktoré pripravuje zväčša s tunajším hudobníkom a kameramanom Robom Bošeľom z Môlča records.

„Album Kontrast zachytáva vývoj človeka, ktorý je vyjadrený hneď v niekoľkých etapách. Všetkých šestnásť skladieb a ich videoklipy tvoria súvislý celok a celý ich dej sa krúti okolo ľudských hodnôt,“ popisuje svoj druhý album mladý Zvolenčan Marko Parničan.

Pre jeho nové CD je okrem rozličných tém týkajúcich sa životných postojov príznačné aj striedanie rozličných žánrov a spôsobov prístupu k rapu i samotnej hudbe, na ktorej sa podieľali viacerí autori. O zvuk sa postaral Tomáš „Niro“ Tŕkal (The Sound Of TNT) a vizuálnu stránku zastrešuje už spomenutý Robo Bošeľa (Môlča records).

„Zaujímavosťou je, že zatiaľ sa na tomto albume a prvej polovici klipov podieľalo vyše sto ľudí,“ dodáva Marko. Všetky klipy k albumu v slede jeho príbehu si môžete pozrieť na youtube.

Prvý videoklip k novému CD predstavil Marks ešte v marci tohto roku. Klipy vznikali aj v našom regióne, nájdete v nich aj lokality v Banskej Bystrici, no natáčalo sa na viacerých miestach na Slovensku i v Českej republike. Aj keď samotný album je už v predaji prostredníctvom internetu, zverejňovanie videoklipov bude pokračovať ďalej. A to postupne až do februára budúceho roka.

Aktuálne vyšiel už deviaty videoklip k albumu Kontrast, konkrétne ku skladbe OK. „Je začiatkom tretej, pozitívnej fázy a album sa dostáva do svojej druhej polovice. Skladba je z časti dosť osobná, z časti aj dosť melancholická, no v svojej hlavnej podstate prevažuje vyrovnanosť a pokoj,“ vysvetľuje Marks. „Hovorí o situácii, kedy človek nájde svoj vnútorný pokoj a vyrovná sa aj s nie najpríjemnejšou minulosťou,“ dodáva mladý raper, ktorý má skladbu už zhruba rok zaradenú aj v koncertnom repertoári. Videoklip sa tentokrát natáčal na Štrbskom plese.

Súťaž: Vyhrajte album Kontrast

Druhý album rapera Marksa Kontrast, ktorý uzrel svetlo sveta len na začiatku septembra, môžete prostredníctvom portálu BBonline.sk aj vyhrať. Stačí sa do stredy 5. októbra zapojiť do našej súťaže, v ktorej sa Vás pýtame: Z ktorého mesta pochádza raper Marks?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Samo Sloboda.