Banskobystričania cestovali do Žiliny, kde potrápili domáci celok. V závere zápasu zariskovali a to sa im vyplatilo.

KSF DOXX Žilina – MIBA Banská Bystrica 5:5 (1:2)

Ilustračné foto: Marek Odaloš

Góly: Martin Štilla 2, Juraj Šutorka, Ivan Šimček, Lukáš Padych – Patrik Prikryl 2, Róbert Kútik, Peter Zehnal, Martin Giertl
ŽK:
Peter Povinec, Lukáš Horký – Lukáš Berec, Peter Zehnal, Peter Polák, Róbert Kútik, Patrik Prikryl
Rozhodovali Michal Chudý a Jaroslav Tutura pred 50 divákmi

V úvode zápasu obidve mužstvá predvádzali opatrnú hru s minimom šancí. Hostia ale v ďalšom priebehu zápasu vysunuli napádanie na súperovu polovicu, čím mu sťažili rozohrávku a prinútili k tvorbe chýb. Zvýšená aktivita hostí sa prejavila taktiež v častejšom ohrozovaní brány domácich. Avšak prvým sa podarilo skórovať domácim, ktorí sa presadili z priameho kopu. Banskobystričania však zanedlho odpovedali, keď prečíslenie gólovo zakončil P.Prikryl. Do konca prvého polčasu sa gólový stav menil ešte raz, a to opäť zásluhou P.Prikryla, ktorý presne zamieril z priameho kopu.

Druhý polčas začali lepšie domáci. Vďaka chybám hráčov MIBY a vysokej efektivity pri ich trestaní dokázali Žilinčania za krátky čas streliť tri góly a otočiť stav zápasu na 4:2. Hostia na tento vývoj reagovali zvýšenou útočnou snahou, ktorá bola odmenená gólom P.Zehnala. No hneď vzápätí sa podarilo domácim skórovať na 5:3. Banskobystričania nechceli odisť zo Žiliny naprázdno, a preto zatlačili domácich na ich polovicu, ktorí nápor hostí často zastavovali s pomocou faulov, čím im ponúkli výhodu desaťmetrového kopu. Túto možnosť na zvrátenie výsledku využil strelou k žrdí R.Kútik. V záverečných minútach sa hráči MIBY odhodlali k hre bez brankára, čo sa im vyplatilo, keď exportnou strelou zabezpečil konečnú remízu M.Giertl. Po dobre rozohranom zápase museli byť Banskobystričania spokojní aj s bodom.

Videozostrih zo zápasu:
[youtube MVbucYfyBaE 560 340]

Ostatné výsledky:
FC BULLS DIVUS TRNAVA – sTC PÚCHOV 5:3 (3:0)
ETNA DRAGONS PODOLIE – ŽFA ŽIRAFA ŽILINA 1:6 (1:2)
BENFICA GEMM ČADCA – FUTSAL CLUB NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 6:2 (4:2)
FSC PRIEVIDZA – FOREVER MESTO PÚCHOV 3:7 (0:2)

1             Futsal Team Levice        5             4             1             0             32:15     13

2             Forever Mesto Púchov  6             4             0             2             34:25     12

3             sTC Púchov                      5             3             1             1             26:19     10

4             ŽFA Žirafa Žilina            6             3             0             3             32:34     9

5             FC Bulls Divus Trnava   6             3             0             3             29:42     9

6             FSC Prievidza                  5             2             1             2             28:24     7

7             Futsal Club NMnV          6             2             1             3             35:38     7

8             MIBA Banská Bystrica   6             1             3             2             34:31     6

9             Benfica GEMM Čadca    5             2             0             3             25:25     6

10           Etna Dragons Podolie    5             2             0             3             23:34     6

11           KSF Doxx Žilina               5             0             1             4             15:26     1