V druhom zápase nabitého decembra futsalisti MIBY na polonaplnených Štiavničkách privítali v stredoslovenskom derby lídra z Lučenca.

Domáci na začiatku súpera viackrát ohrozili, no bol to súper, ktorý trestal ako prvý. Po akcii Feherváriho zakončoval do poloprázdnej brány Rafael Durval. Opäť sa prejavilo kruté porekadlo “nedáš, dostaneš”, keď po nevyužitej tutovke rozvlnil sieť ďalší brazilský legionár v službách Mimelu, Matteus Ferreira. Dve minúty na to už Kušnír musel vyťahovať loptu z brány tretíkrát. Po veľkej chybe v obrane trestal pivot Lučenca, Serbin.

V druhom polčase to bol však úplne iný výkon Bystričanov. Skvelý štart korunoval gólom Rafanides a odrazu boli späť v zápase. Tri minúty do konca zápasu sa Banskobystričania na lídra dotiahli na rozdiel jedného gólu po presnom zásahu Kyjovského. V záverečnej hre bez brankára domáci nedokázali skórovať a súper napokon upravil výsledok dvadsať sekúnd do záverečného hvizdu po nešťastnom teči Kyjovského.

Varta fustal liga – 11. kolo – Banská Bystrica

MIBA Banská Bystrica – MIMEL Lučenec 2:4 (1:3)

Góly: Rafanides, Kyjovský – Serbin, Rafael, Ribeiro, Kyjovský vla. ŽK: Mikulišin – Woslley. Stretnutie sledovalo 400 divákov.

Zostava Banská Bystrica: Kušnír (Kollár) – Konder, Péchy, Vajda, Bačo, Dobrota, Kyjovský, Kuruc, Telúch, Mikulišin, Rafanides „K“, Čief, Tužinský.

Richard Bačo, tréner MIBA Banská Bystrica: „Chceli sme byť prvé mužstvo, ktoré zoberie lídrovi prvé body v súťaži. Pustili sme sa do súpera bez rešpektu, chceli sme byť aktívni, nečakať vzadu. Miestami sa nám to veľmi dobre aj darilo, len nevyhli sme sa chybám pri rozohrávke. Mimel nás pri rozohrávke tlačil pod tlak a z toho pramenili niektoré chyby. Škoda že sa nám nepodarilo v prvom polčase skórovať, kde sme mali sľubné šance. Skúsení Lučenčania  trikrát potrestali naše chyby, či menšiu koncentráciu a tak do šatne odchádzali s trojgólovým náskokom. V šatni sme hráčom prízvukovali, že druhý polčas sa ešte dá niečo s výsledkom robiť . Chce to ešte zvýšiť aktivitu a tlačiť sa do gólu. Vietor do našich plachiet priniesol striedajúci Konder a topstrelec Rafanides sa nemýlil. To nám dodalo ešte väčšiu túžbu vyrovnať skóre. V bráne nás viackrát podržal zase vynikajúci Kušnír a tak päť minút pred koncom sa Kyjovský dostal zoči voči brankárovi a nemýlil sa. Vidina bodu bola veľmi blízka. V týchto fázach sa zase ukázala skúsenosť hosťujúcich hráčov, keď umnou hrou bez brankára nás držali na dištanc. Prišla posledná minúta a nám neostávalo nič iné, len zariskovať a skúsiť získať loptu. Súper to využil a vlastným nešťastným gólom rozhodli, že si zo Štiavničiek odniesli tri body. Spokojnosť s hrou aj bojovnosťou, žial nestačila tentokrát na Mimel.“

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: „Na domáci zápas proti Lučencu sme cheli nastúpiť aktívne v ofenzíve i defenzíve. Náš zámer sa nám v prvej polovici polčasu daril, šance sa vyskytli na oboch stranách, no bohužiaľ súper vystrelil gól ako prvý. S pribúdajúcimi minútami v prvom polčase nám akoby dochádzali sily a hostia nám aktívnym presingom čoraz viac robili problémy. Nedarilo sa nám vychádzať z defenzívy a kopili sa nepresnosti v našej rozohrávke, čo súper využil na ďalšie dva góly. V druhom polčase sme opäť začali hrať aktívnejšie a po góle Rafanidesa po peknej akcií s Konderom sme sa dostali do zápasu. Druhý gól pridal s prehľadom hrajúci Kyjovský a vyrovnanie viselo na vlásku. Na našu smolu sa však naša hra s brankárom v poli neujala, naopak favoriti z Lučenca strelili šťastný štvrtý gól, ktorý rozhodol o víťazovi. Napriek prehre sa nám podarilo odohrať opäť výborný zápas.“

V utorok, 17. decembra  o 20:00 h sa opäť odohrá zápas na Štiavničkách s nálepkou veľmi dôležitý. Hráči MIBY budú hrať o priamy postup do nadstavby proti Leviciam.