Pre krízu spojenú s ochorením COVID-19 sa sezóna predčasne skončila aj vo Varta futsal lige, kde figuruje banskobystrická MIBA, ktorá sa po ukončení súťaže umiestnila na peknom 3. mieste, čo je zatiaľ historicky najlepšie umiestnenie klubu. Po tímovom ocenení prišli na rad aj ocenenia individuálne a MIBA ich pozbierala hneď niekoľko.

Anketu Tréner roka ovládol kormidelník banskobystrických futsalistov, Richard Bačo, ktorý prišiel pod Urpín pred štartom nedávno skončenej sezóny. „Bolo to pre mňa veľkým prekvapením. Je to už mnoho rokov dozadu, kedy som túto súťaž naposledy vyhral. Je to moja tretia výhra v tejto súťaži a veľmi si ju vážim. Porovnal by som ju k tej mojej prvej výhre, kedy sa mi podarilo vyhrať nad veľkým trénerským mágom Milanom Kollárom. To meno bol vtedy pojem. Podobné prekvapenie sa stalo aj teraz. Poraziť Mariána Berkyho, či Braňa Škorca je tiež nemalý úspech. Túto anketu beriem s nadhľadom, ale teší ma že si niekto všimol moju robotu. Je to správna motivácia pokračovať v načatej práci ďalej,“ povedal hlavný tréner banskobystrických futsalistov v rozhovore pre stránku klubu.

V kategórii Talent roka má MIBA na medailových priečkach hneď dvojnásobné zastúpenie. Bronzovú pozíciu obsadil 18-ročný obranca Sebastián Bačo, ktorý strelil za A-tím 4 góly. „Bol to pre mňa obrovský šok. V nominácii sa nachádzalo enormné kvantum kvalitných hráčov, najmä spoluhráčov z reprezentácie do 19 rokov. Boli sme veľmi úspešnou a ambicióznou partiou, ktorá spolu hrávala od začiatkov reprezentácie do 17 rokov. Práve preto si nesmierne vážim úsudok odbornej poroty ma posadiť na 3. priečku. Pre mňa je to obrovská motivácia na sebe aj naďalej pracovať a dokázať trénerom, či odbornej porote, že som si to miesto zaslúžil,“ povedal v rozhovore na klubovom Facebooku na margo svojho umiestnenia talentovaný mládežnícky reprezentant, ktorý ako jediný odohral všetky zápasy za A-tím aj za mužstvo do 20 rokov.

Prvenstvo v kategórii Talent roka obsadil 17-ročný brankár MIBY Kevin Kollár, ktorý opísal svoje pocity z významného individuálneho ocenenia taktiež v rozhovore klubový Facebook nasledovne: „Keď mi to oznámili, neveril som tomu a stále neverím, lebo je to pre mňa niečo, o čom som ani nesníval. V prvom rade však chcem zagratulovať Sebimu a Ševovi k ich umiestneniu ako aj Kikovi Medoňovi a Filovi Vaktorovi. Pre mňa je to obrovská česť, že som bol už len v nominácií medzi týmito hráčmi. Som s nimi od mojich futsalových začiatkov, kde sa nám podarilo utvoriť neskutočnú partiu a na to budem vždy hrdý, že som mohol byť v tých momentoch s nimi, takže veľmi si to ocenenie vážim a ďakujem za to odbornej porote. Je to pre mňa obrovská motivácia do budúcej sezóny, kde urobím všetko pre to aby som si toto ocenenie obhájil.“

V ankete Futsalista roka obsadil výborné 2. miesto Matúš Kyjovský, ktorý sa s 26 gólmi delí o prvenstvo v poradí klubových strelcov s kapitánom mužstva, Filipom Rafanidesom. Na stránke VARTA futsal ligy ste mohli hlasovať aj v kategórii Gól sezóny.  Tú ovládol Gól mesiaca september, o ktorý sa po famóznej kombinácii postarali hráči MIBY a loptu dopravil do siete Peter Vajda. Gól sezóny, ktorý padol na palubovke Prievidze a v hlasovaní získal celkovo 40,7% hlasov si môžete pozrieť v priloženom videu.

Na solídnom 3. miestne sa umiestnilo aj mužstvo do 20 rokov, ktoré pôsobí vo Futsalovej extralige juniorov. Je to výsledkom kvalitnej práce s mládežou, ktorá sa prejavila aj vo výsledkoch spomínanej ankety Talent roka. Jej víťaz Kevin Kollár je oporou práve juniorského mužstva MIBY. „Práca s mládežou je v každom športe veľmi náročná. Je to takzvaný beh na dlhé trate a výsledky takejto práce sa vám v A-tíme dostavia až za pár rokov, no naši tréneri a mladí hráči spravili v poslednom čase veľký progres, čoho dôkazom je postavenie mužstiev v tabuľke. Nie je našou filozofiou vyhrávať súťaže za každú cenu a teda s legionármi. Preferujeme predovšetkým výchovu domácich hráčov a mnoho našich hráčov či už z U20-ky alebo U17-ky má perspektívu hrať futsal na najvyššej úrovni,“ povedal o klubovej práci s mládežou športový riaditeľ klubu, Ivan Šimko.

Mužstvo do 17 rokov skončilo napokon na 4. mieste. Lepšiemu postaveniu zabránila aj veľká maródka v mužstve, ktorá prispela k niekoľkým prehrám v závere sezóny. Treba dodať, že svoje mužstvá postavilo do Futsalovej extraligy juniorov do 17 rokov len 6 klubov. „Je veľká škoda, že na celom Slovensku máme iba 6 tímov v extralige juniorov v kategórii U17. Ja viem, že je ťažké presvedčiť tínedžerov aby športovali, ale ak sa kluby k tomu budú stavať takto, tak na Slovensku naozaj budeme mať vo futsale viac legionárov ako slovenských futsalistov,“ dodal na margo situácie v mládežníckom futsale Šimko.