V rámci 14. kola 1. Slovenskej ligy vo futsale cestovali Banskobystrickí futsalisti do Trnavy, v ktorom potrebovali bodovať, aby boli bližšie k účasti v play-off.

Domáci Bíli Andeli mali lepší vstup do zápasu, veď po necelých dvoch minútach hry osamotený Štilla otvoril skóre. Banskobystričania ale stihli rýchlo zareagovať. V 5. minúte po prihrávke Greška vyrovnal Jakuba. Proti bol ale domáci Peter Brestovanský, ktorý zblízka v 9. minúte vrátil Trnavu do vedenia. Hralo sa pomerne tvrdo, keď v 12. minúte mali obidve mužstvá po štyri akumulované fauly. Výbornú šancu mal v 13. minúte Greško, ten však zo samostatného nájazdu proti Alchusovi neuspel. Hosťom sa nahromadili fauly, ale Juhás ani Mikulišin nepremenili desaťmetrový kop. MIBA trestala v závere, keď v posledných sekundách sa lopta odrazila od domáceho Adámka až za chrbát brankára Alchusa.

Zverenci trénera Majlinga síce pôsobili na začiatku druhej časti lepšie, ale v 22. minúte opäť inkasovali zásluhou Németha. Smolný moment pre domácich prišiel v 25. minúte, keď si Juhás dal vlastný gól a bolo vyrovnané. V 28. minúte sa MIBE podarilo po prvýkrát dostať do vedenia, keď Ríša nechytateľnou strelou prestrelil Alchusa. Banskobystričania si od tejto chvíle vedenie už nepustili a to zvýšil v 39. minúte počas domácej powerplay Róbert Greško. Posledné slovo patrilo Trnave, ktorá v závere skóre ešte kozmeticky upravila gólom Németha na 4:5.

1. Slovenská liga vo futsale – 14. kolo – Trnava

FC Bíli Andeli Trnava vs. MIBA Banská Bystrica 4:5 (2:2)

Góly: Németh 2, Štilla, Brestovanský – Ríša, Jakuba, Greško, A. Adámek (vlastný), Juhás (vlastný). ŽK: Brestovanský, Cintula, Juhás – Čief, Greško. Zápas sledovalo 347 divákov.

Zostava MIBA: Mráz – Vajda, Jakuba, Greško, Čief „K“, Prokaj, Riša, Rafanides, Samson, Tužinský

Povedal po zápase:

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na zápas do Trnavy sme necestovali v najsilnejšom zložení, keď nám chýbalo niekoľko hráčov i brankár Krejčí. Chalani, ktorí nastúpili do zápasu však od úvodu bojovali o dôležité body. Nešťastný úvodný gól sme inkasovali už v druhej minúte, no našťastie sa nám podarilo rýchlo vyrovnať. Súper išiel opäť do vedenia a mal do polčasu výhodu dvoch desaťmetrových kopov, ktoré však nepremenil. Naopak v posledných sekundách si domáci strelili vlastný gól a dorovnali skóre na 2:2. Druhý polčas sme začali dobre, no tretíkrát sa ujali vedenia Trnavčania, ale chalani vynikajúco zabojovali a otočili skóre dvomi gólmi, čím sme domácich dostali pod tlak. V obľúbenej súperovej powerplay sa nám darilo dobre brániť a pridali sme aj piaty gól, na ktorý domáci reagovali až pol minúty pred koncom znižujúcim zásahom. Z horúcej pôdy v peknej futsalovej atmosfére s množstvom gólových šancí na oboch stranách, sa nám podarilo vybojovať tri body zásluhou bojovného kolektívneho výkonu podporeného výborným výkonom brankára Mráza.“

Najbližší zápas odohrajú futsalisti MIBY na domácej palubovke v stredoslovenskom derby s Lučencom vo štvrtok 8. februára o 20.00 hod v športovej hale Dukla na Štiavničkách.