V 2. kole futsalovej Openligy odohrala MIBA Banská Bystrica svoj premiérový zápas v domácom prostredí s KSF DOXX Žilina. V spolupráci s TV ESO vám prinášame videozostrih zo stretnutia.

MIBA Banská Bystrica – KSF DOXX Žilina 2:1 (1:1)

Góly: M. Čief, L. Willwéber – L. Padych
Stretnutie rozhodovali: Marcel Budáč a Peter Budáč ml.

Ilustračné foto: MIBA Banská Bystrica

Hneď v 1. minúte hostia využili zaváhanie v obrane domácich a strelili úvodný gól stretnutia, o ktorý sa postaral Padych. V ďalšom priebehu zápasu MIBA hrala viac zozadu a vyrážala do rýchlych protiútokov. Po nakopnutí Výboha z vlastnej polovice Čief po peknej individuálnej akcii vyrovnal na 1:1. Do konca prvého polčasu sa stav nezmenil.

V druhom dejstve hry MIBA dôkladne bránila a súper nedokázal nájsť recept na prekonanie obrany. Domáci boli smerom dopredu aktívnejší, po akcii Čiefa s Berecom si vypracovali gólovú šancu, ale druhý menovaný netrafil odkrytú bránu. Nakoniec sa domácim podaril obrat v zápase, keď Willwéber skóroval po prihrávke Vlada Giertla. MIBA si vypracovala ďalšie šance na zvýšenie skóre, ktoré zostali nevyužité. Hostia v závere stretnutia hrali powerplay, v ktorej si vypracovali šancu na strelenie vyrovnávajúceho gólu, ale domáci brankár Škubák ju zneškodnil. Po záverečnom hvizde rozhodcov sa domáca MIBA Banská Bystrica mohla tešiť z druhého víťazstva v Openlige. A to aj napriek tomu, že do zápasu nezasiahol najskúsenejší hráč Rasťo Kollár, Peter Polák kvôli pretrvávajúcemu zraneniu a brankár Roman Filadelfi, ktorý minulý týždeň v Čadci podal výborný výkon.

O dva týždne 26. novembra čaká bystrických futsalistov náročný zápas v Novom Meste nad Váhom proti favoritovi celej súťaže. Najbližší domáci zápas odohrajú 2. decembra (piatok) o 19:45 v ŠH Badín proti FK Dragons Podolie v stretnutí dvoch nováčikov súťaže.

Dominik Škubák (brankár MIBA Banská Bystrica):
„Zápas sme nezačali veľmi dobre, hostia zo Žiliny sa hneď prvou strelou na bránu ujali vedenia. Z úvodného gólu sme zostali zaskočení a chvíľu trvalo kým sme sa dostali do hry. V ďalšom priebehu sme dobre bránili a podnikali rýchle protiútoky.  Paradoxom je, že 11. 11. 2011 vyrovnal na 1:1 domáci hráč s číslom 11. Hostia ďalej útočili, ale v prvom polčase už nedokázali prekonať našu dobrú obranu, kde hral veľmi dobre Willwéber. V druhom polčase sme sa zamerali opäť na dôkladnú defenzívu. Hostia po celý zápas nedokázali nájsť útočnú zbraň a postupom času sa na ich nohy vkrádala nervozita, ktorá vyústila do strát ľahkých lôpt. Čoraz viac sme zamestnávali hosťujúceho brankára a obrovskú šancu na obrat v zápase zahodil Berec, keď z niekoľkých metrov netrafil odkrytú bránu. Čo sa neporadilo jemu, dokázal o pár minút neskôr výborne hrajúci Willwéber, po rýchlom protiútoku a prihrávke od Vlada Giertla. Od tohto momentu sme len bránili a 4. minúty pred koncom hostia hrali hru bez brankára. Dobrá organizácia našej obrany Žilinčanom nedovolila skórovať, a tak sme sa opäť mohli tešiť z tesného víťazstva 2:1.“

Lukáš Berec (hráč MIBA Banská Bystrica):
„Počas celého stretnutia sme disciplinovane bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. Vypracovali sme si niekoľko šancí, z ktorých väčšina zostala nevyužitých.  Bol to slušný zápas z obidvoch strán, nasvedčovali tomu aj fauly, ktorých bolo veľmi málo.“