Tridsaťtriročný odchovanec bratislavského Slovana Miroslav Lažo od pondelka trénuje s kádrom HC’05 Banská Bystrica a s klubom podpísal kontrakt do konca sezóny.

Lažo patrí medzi najkontroverznejšie postavy extraligy. Počas svojej kariéry si vytvoril povesť tvrdého dôrazného útočníka, ktorý sa nebojí fyzickej hry ani pästných súbojov. V uplynulých sezónach bol miláčikom bratislavských tribún a naopak tŕňom v oku fanúšikov konkurenčných tímov po celom Slovensku. Medzi jeho najväčšie prednosti patrí  rýchlosť i dôrazná hra. Najväčšou Lažovou slabinou je nedisciplinovanosť. Prakticky v každej sezóne patril medzi najvylučovanejších hráčov. Rekordnou sa pre neho v tomto smere stala sezóna 2005/2006, kedy ako hráč Košíc zaznamenal v 52 zápasoch 222 trestných minút.

Naposledy obliekal dres účastníka KHL Avtomobilist Jekaterinburg. Po odohratí 19 zápasov, v ktorých strelil 2 góly a pridal 3 asistencie ho vedenie tímu poslalo na farmu do tímu Vyššej ligy Sputnik Nižnyj Tagil a následne s ním v decembri rozviazalo kontrakt. V extralige Lažo vystriedal dresy Slovana, Žiliny a Košíc, v I. lige nastupoval za Trnavu a Senicu. Zahraničné angažmá si okrem pôsobenia v Jekaterinburgu vyskúšal aj v Regensburgu, Kladne a Nižnekamsku.

Generálny manažér Vlastimil Plavucha, pre agentúru SITA prezradil, že príchod Laža nie je jediným pohybom v kádri Baranov. Tím opúšťa dvojica Hamrák – Vartovník. Obaja budú do konca sezóny hosťovať  v prvoligovej Spišskej Novej Vsi. Okrem Laža sa k tímu Baranov pripojí aj ďalší odchovanec bratislavského hokeja, ktorý naposledy hral v Rusku. Je ním Erik Weissmann. Tridsaťdvaročný rýchlonohý krídelník v aktuálnej sezóne obliekal dres tímu Vyššej ligy Krídla Sovietov. V predchádzajúcej sezóne si zahral aj v KHL za Ladu Togliatti. Na Slovensku hral za Slovan, Nitru, Zvolen, Košice a Poprad, v zahraničí to boli Vítkovice, Zlín a Novosibirsk. Weissmann i Lažo by mali premiérovo nastúpiť za Banskú Bystricu v piatkovom dueli proti Popradu.

Miroslav Lažo to s pukom vie…:
[youtube 7SGv2VcQv-A 480 385]

Vie to však aj päsťami…:
[youtube abeFVXLXWoQ 480 295]

Ale aj slovne, v ukážke v priamom prenose hádka Jána Pardavého s Miroslavom Lažom:
[youtube hxrSinry86c 480 383]