Mladí banskobystrickí hokejisti sa stali najväčším prekvapením juniorskej Extraligy.

Ilustračné foto: jäzva/hokej.sk

Mladí hokejisti HC’05 v sobotu ukončili sezónu, keď v boji o 3. miesto zvíťazili nad Nitrou a získali bronzové medaily. Banskobystričania boli v play-off najvýraznejším prekvapením. Po základnej časti skončil juniorský červeno-biely výber na 8. mieste. Prvýkrát šokovalo HC’05 hokejovú verejnosť vo štvrťfinále, keď vyradil lídra základnej časti Duklu Trenčín 3:1 na zápasy.

Následne boli juniori blízko k tomu, aby sa dostali do finále. V semifinále s Košicami vyhrávali 2:1 na zápasy a mali výhodu domáceho prostredia. Vo veľmi vyrovnanom dueli inkasovali „barani“ gól päť minút pred koncom a keďže sa im nepodarilo vyrovnať, prehrali 3:4, čím sa stav série vyrovnal na 2:2. Následne museli Banskobystričania cestovať do Košíc, kde tesne prehrali 2:0 a do finále tak postúpili mladíci z východu republiky. Vyradenie mrzelo o to viac, že vo finále by ich čakal zvolenský HKM.

Juniori HC 05 sa však sústredili na boj o 3. miesto a v sobotu zavŕšili úspešné play-off víťazstvom 6:1, čím rozhodli sériu v pomere 3:1. Na banskobystrickom Zimnom štadióne prepukli oslavy, približne osem stoviek fanúšikov sa poďakovalo mladým nádejám za bojovné výkony.

A pre zaujímavosť. HC Košice sa stali majstrom ligy, so Zvolenčanmi si poradili hladko 3:0 na zápasy (6:1, 7:0, 3:2).

Pozrite si videozostrih TV ESO z domácich zápasov v súboji o 3. miesto:

[youtube fHj1KG6dSrE 590 350]