Zimný štadión bude dejiskom exhibície medzi výbermi Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) a American Collegiate Hockey Association (ACHA). Univerzitný hokejový tím spoza zámoria sa tu predstaví v rámci svojho turné po Európe. Na Slovensku odohrá dva duely.

BBO_0489Projekt univerzitného hokeja v Banskej Bystrici sa 5. januára blysne hokejovou exhibíciou výberu amerických univerzít proti výberu EUHL, v ktorej pôsobí aj UMB Hockey Team. V domácom kádri sa predstaví aj šesť hokejistov z tímu UMB, na lavičke bude tréner Lukáš Opáth a manažérom výberu je Milan Kysel.

„Je to pre nás všetkých motivácia, aj pre mňa ako trénera. Som najmladší tréner v lige a dostal som takúto možnosť byť hlavným trénerom reprezentácie na tento zápas. Je to paráda,“ povedal Lukáš Opáth, ktorý vedie UMB Hockey Team. Američania postavili výber zo 150 univerzít. Počas svojich každoročných turné ešte so žiadnym európskym tímom neprehrali. „Ich káder bude na veľkej úrovni, ale myslím si, že sa im vyrovnáme,“ dodáva Opáth.

Vstupné na exhibíciu je dve eurá v predpredaji a tri eurá priamo na mieste. „Budeme sa snažiť, aby okrem hokeja bola na štadióne aj zábava,“ dopĺňa manažér Milan Kysel.

Cieľom UMB do nového roka je postup do play-off

V prvom roku pôsobenia medzinárodnej ligy pod Urpínom má banskobystrický univerzitný tím bilanciu tri výhry a štyri prehry. Podľa trénera sa však mužstvo neustále zlepšuje. „Do prvého zápasu sme išli s piatimi tréningami, čo bolo dosť náročné. Káder je teraz stabilizovaný a chlapci sa zlepšujú zo dňa na deň. Môžeme nacvičovať rôzne kombinácie a systémy, takže je to čoraz lepšie,“ povedal tréner UMB Hockey Team.

Lepšie sa hrá mužstvu doma, kde môžu rátať s podporou divákov. Na zápasy chodí podľa manažéra tímu priemer 500 divákov. „Dobre sme hrali aj vonku, mali sme aj trip, ale je to ešte veľa pre chlapcov, hrať dva zápasy po sebe,“ vysvetľuje tréner Lukáš Opáth.

UMB Hockey Team čaká v lige ešte deväť zápasov. „Väčšinu z nich potrebujeme vyhrať, aby sme išli do play-off, pretože to je náš minimálny cieľ,“  dodáva na záver Opáth.

Videorozhovor s trénerom UMB Hockey Team Lukášom Opáthom a manažérom Milanom Kyselom o vzniku celého projektu, o doterajších výsledkoch, exhibícii a budúcnosti tímu:

https://www.youtube.com/watch?v=566ifZq_HZs